Bali neboli Ostrov bohů a tisíce chrámů

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Dovolená pro odvážné baťůžkáře i náročné klienty? Žádný problém, neuvěřitelně zajímavý ostrov Bali je vhodný pro obě skupiny cestovatelů.

Celoročně příznivé klima

Co sem turisty láká? Možná to, že tady nikdy nesněží a koupat se dá celý rok. Bali je v oblasti tropů a má velmi stálou teplotu ve všech obdobích. Klasická česká zima tady neexistuje. Průměrná teplota vzduchu je 28°C a v noci teploty klesají jen mírně. Denní teploty jsou přibližně 30 až 33°C. Teplota vody je velice příjemná a v průběhu celého roku se pohybuje kolem 28°C.

Bali je nejzápadnější ostrov Malých Sund v Indonésii. Tvoří spolu s několika malými ostrovy jednu ze 33 indonéských provincií. Hlavním městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova. Ostrov je také největší turistickou destinací v Indonésii. Turisté si odtud odvážejí krásné tepané suvenýry nebo výrobky z kůže.

Kdy je nejlepší koupit si letenku

Letenky na Bali můžete sehnat za dobrou cenu, poradíme vám, jak na to. Na tento indonéský ostrov můžete letět z Prahy, Vídně nebo dalších evropských měst. Připravte se ale na dlouhý let s mezipřistáním. V letadle strávíte minimálně 20 hodin. Přistanete na letišti v Denpasaru.

Cena zpáteční letenky se pohybuje od 20 tisíc korun

Ideální je vyrazit na přelomu března a dubna

Návštěva Bali je možná po celý rok. Ale ideálním obdobím pro dovolenou a koupi akční letenky je přelom března a dubna. Červenec a srpen jsou naopak obdobím, kdy jsou hotely plné a ceny za ubytování i služby vyšší. Letenky na Bali doporučujeme kupovat s předstihem, minimálně tři měsíce předem. Vyhněte se také vánočním svátkům, ceny za letenky bývají nejvyšší. Levné letenky můžete sehnat i pro týdny od ledna do března, musíte ale počítat s tím, že častěji prší.

Taneční představení na Bali, zdroj: wikipedia.org

Taneční představení na Bali, zdroj: wikipedia.org

Co zažít na Bali

Pokud si chcete Bali dosyta užít, vyzkoušejte některé z místních lázní, relaxační procedury jsou vyhlášené. Pokud máte chuť si udělat výlet, vyšlápněte si na sopku Gunung Batur, můžete odtud sledovat východ slunce.

Určitě musíte navštívit Besakih – významnou hindubalijskou svatyni a zároveň největší chrámový komplex na ostrově. Ale i výlet do okolí vás nadchne, můžete obdivovat rýžová pole, pralesní porosty, jezera, sopečná pohoří a další divy místní přírody.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.