Co si bezpodmínečně zabalit na dovolenou?

Plánujete vyrazit na cestu do zahraničí a přemýšlíte nad tím, co nesmí chybět ve vašem zavazadle? Podívejte se s námi na několik důležitých tipů. Základem je určitě oblečení, a to především:

  • Spodní prádlo
  • Trička, kraťasy, sukně
  • Obuv na běžný den i pláž

Samozřejmě když mluvíme o pláži, rozhodně nesmíme zapomínat na to nejdůležitější. Co máme na mysli? Jsou to pánské nebo dámské plavky. I když i ty si můžete na dovolené pohodlně a téměř kdekoliv koupit, vždy je lepší, pokud budete mít svoje vlastní.

Hygienické potřeby a léky jsou základ

Ano, i toto je nezbytná součást vaší cesty. Mezi hygienické potřeby řadíme vše, co využíváte i doma. Mýdlu, zubní pastu a mnoho dalšího. Z hlediska léků je důležité přibalit si všechny, které pravidelně užíváte a bez kterých se neobejdete. Dále nezapomínejte také na prevenci. Pokud je vaším cílem oblíbená dovolená v Tunisku, rozhodně nezapomeňte lék proti průjmu, který může místní voda způsobovat. Stejně tak myslete i na nachlazení z klimatizace, nebo rýmu a kašel. Ideální jsou i různé vitamíny, které se stávají perfektní prevencí jakýchkoliv komplikací.

Chraňte se před sluncem

zavazadla

Obvykle se lidé jezdí na dovolenou opalovat. A s tím souvisí i nutná ochrana proti slunci. Základem je opalovací krém, kde platí, že čím vyšší stupeň ochrany, tím lépe. Dále určitě nezapomínejte také na ochranu vaší hlavy – třeba pomocí klobouku. Třetí možnost se týká toho, že si vezmete také kvalitní sluneční brýle. To je základ toho, co byste na dovolené mohli potřebovat a co vaše cestovní zavazadla musí obsahovat. Pamatujte, že v první řadě jedete odpočívat. Vše ostatní se dá koupit. Proto rada na závěr – nezapomeňte si peníze, popřípadě vaši platební kartu. Tím máte kompletně sbaleno. Že jsou nutné i pasy nebo doklady totožnosti, to určitě připomínat nemusíme, jelikož je to bráno jako naprostá samozřejmost, pokud do ciziny jedete.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zájezdy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.