Co si vzít s sebou na dovolenou

Vydáváte-li se na dovolenou, ať už do zahraničí či pouze po České republice, neměli byste zapomínat na věci, které byste měli mít stále u sebe. Pokud cestujete do jiné země, respektive do státu, který není členem Evropské unie, potřebujete platný cestovní pas a občanský průkaz (v případě zemí EU je nutný pouze občanský průkaz). Na jejich platnost věnujte velkou pozornost. Máte-li děti, ty by měly být zapsány buď v pasu dospělého, nebo by měly mít svůj vlastní pas. Samozřejmostí jsou peníze, kreditní karta a kartičky cestovního pojištění, jež poslouží v případě Vašeho zranění.

Oblíbeným cílem se staly exotické a neobvyklé destinace, jako je Afrika.

Máte-li sjednanou dovolenou přes cestovní kancelář, nezapomeňte na cestovní smlouvu a letenky, respektive jízdenky. Vezměte s sebou i příruční lékárnu, protože s dětmi nikdy nevíte, co se může stát. Abyste si z dovolené u moře odvezli ty nejhezčí vzpomínky, mějte v ruce fotoaparát a videokameru, protože v budoucnu rádi zavzpomínáte na slunečné počasí na pláži. Oblíbeným cílem se staly exotické a neobvyklé destinace, jako je Afrika. Dbejte však na potřebné očkování do míst, kde se vyskytují tropické či nakažlivé nemoci.

Vydáváte-li se k moři, neznamená to, že stačí sbalit žabky a letní šaty.

Výše jsme zmínili věci, které jsou při cestování nutné, nyní se však podíváme na věci, bez nichž byste se možná obešly. Vaše kufry zaplní oblečení, ale pamatujte na to, že se ze dne na den může zamračit a pršet, a proto Vám poslouží dlouhé kalhoty, mikina a pevnější boty. Vydáváte-li se k moři, neznamená to, že stačí sbalit žabky a letní šaty. Vezměte si na dovolenou hygienické potřeby a věci na pláž a do moře (plavky, lehátka, karimatka, osuška, sluneční brýle, opalovací krém).

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.