Dovolená na Slovensku

Přichází čas plánovaní dovolených, čas, kdy každý z nás touží po odpočinku a nových zážitcích. Někdo vyhledává pasivní odpočinek v podobě nicnedělání, jiný zase touží po aktivitě. Jediné, co Slovensko nemůže poskytnout, je odpočinek u moře. Vynahradí to však krásná příroda a atrakce nejrůznějšího druhu. Pro pasivní odpočinek Slovensko nabízí nepřeberné množství wellness hotelů a lázní (kúpelných domov), kde si vás budou hýčkat od rána do večera kvalifikovaní maséři a vyškolený personál, sauny přímo v přírodě a gastronomický zážitek i v podobě proslulých brynzových halušek. I takový je dokonalý odpočinek na Slovensku. Nemusíte ani vyjít z hotelu, ale pokud by se vám přece zachtělo po nějakém dobrodružství, hotely nabízejí různé druhy sportů.

Slovenské hory

Můžete si například půjčit kola a projet se cyklistickými lesnímu stezkami. Nebo vyrazit jen tak na procházku přímo do srdce slovenské přírody. Možností je opravdu hodně a fantazii se meze nekladou. Na toulkách přírodou potkáte spoustu turistů, zejména z Čech a Polska. Nezapomeňte, že v lese si všichni tykají. Je to takové příjemné místo, kde jsou si všichni rovni bez ohledu na věk či společenské postavení. V srdci přírody zapomenete na všechny starosti běžného života a dokonale si pročistíte hlavu i plíce. Ten vzduch se vám nebude chtít opustit.

Kdo nechce bydlet v hotelu, může se ubytovat v krásném srubu či pod stanem. Dokonce není třeba si zajišťovat ubytování předem. Stačí se projít vesničkou a zaklepat na pár domů. Ubytování tam nabízí každý druhý dům za velmi nízké ceny. Už od 8 eur na noc je možné mít krásnou chatku s dvorem v soukromí. O milé a přívětivé lidí tam není nouze a většinou se stává, že na konci pobytu si berete číslo na majitele a vracíte se každý rok objevovat nová místa slovenského ráje na zemi. Kdo si radši plánuje dovolenou dopředu, může si vybrat vhodný pobyt ve first minute nabídkách nebo darovat poukaz na pobyt svému milému jako velmi vhodný dárek k Vánocům.

Kdo si zvolí slovenské hory, určitě nebude litovat a tato destinace se stane jeho oblíbenou. Protože zde bude mít stále co nového objevovat a s radostí bude vzpomínat na úžasný odpočinek a nezapomenutelné zážitky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.