Dovolená v Chorvatsku se skvělým ubytováním

Čeští turisté si Jaderské moře pochvalují, vždyť jeho průzračnost vypadá naprosto neodolatelně. Chorvatsko má však i jiná lákadla, patří sem historické památky, nádherná příroda v národních parcích a chutná místní gastronomie. Plánujete prozkoumání všech zálivů a ostrůvků? Zabere to dost času, ale zůstanou vám nezapomenutelné zážitky.

chorvatsko dovolená

Toulky po chorvatském pobřeží

Výběr jednoho místa z mnoha kilometrů na pobřeží dá skutečně velkou práci. Pro začátek se zaměřte na jednu oblast, která vás momentálně nejvíce láká. Jakmile vše projdete a podíváte se na všechny zajímavé kouty, naplánujte si další úsek. Nezáleží na tom, jestli preferujete historická místa, přírodní útvary nebo romantiku na plážích. Ve všech případech musíte naleznout vhodné ubytování, což vám usnadní na webu https://www.hrvaska.net/cz/, kde přehledně zpracovali aktuální možnosti. Ubytovací možnosti se tady rozdělují podle druhu, ale rovněž na konkrétní oblasti. Třeba se chystáte vydat na ostrov Krk, kde byste volili pobyt nedaleko centra města Baška. Hotel Corinthia vyhovuje vašim požadavkům, nejčastěji sem jezdí rodiny. Nedaleko objevíte zátoky se štěrkem, dlouhou oblázkovou pláž, která vyhovuje i dětem. Nudistům poslouží speciální místo o jeden kilometr dál. A do hotelu se jistě po perném dni vrátíte, abyste si vychutnali pestrý gastronomický jídelníček.

Prosluněné pláže během senzační dovolené

Do Chorvatska si naplánujte vycestovat od června do září, kdy tu panuje slunečné krásné počasí. Chorvatsko dovolená nabízí mnoho ubytování, které se odlišuje vybavením, polohou hotelu, vzdáleností od pláže, styly pokojů, službami v okolí. K nejčastěji navštěvovaným se řadí ohromující Plitvická jezera, národní parky Krka a Velebit, historická města Split, Pula a Šibenik. Dále si velkou popularitu získaly dva moderní akvaparky na Istrii, záliv Kvarner či Makarská riviéra.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.