Dovolená v srdci Jizerských hor a městě pod Ještědem

Sníte o dovolené v krásné přírodě poblíž zajímavého historického města? Pak jsou Jizerské hory a Liberec ideálním místem pro vás. Toto město na severu Čech svým návštěvníkům skýtá bohaté sportovní i kulturní vyžití, jedinečné historické památky, sportovní i zábavní střediska a v neposlední řadě příjemné prostředí vhodné i pro pobyt i ubytování s dětmi.

Jak strávit dovolenou přímo v Liberci? Milovníci historie mohou zvolit možnost chození po památkách. Za návštěvu rozhodně stojí místní zámek, kde se každoročně pořádají různé kulturní akce a slavnosti města. Nesmíme opomenout historickou renesanční budovu radnice, která svým vzhledem připomíná radnici ve Vídni. Liberec je znám pro svou dominantu, Ještěd, která se tyčí nad městem. Udělejte si příjemný výlet, který se zalíbí i dětem. Z Ještědu navíc spatříte celé město i malebnou krajinu Jizerských hor.

I zábava je ve městě pod Ještědem zaručená. K dispozici je vám muzeum kostek, volnočasový areál EKOpark, iQLANDIA nebo zábavní centrum Babylon, kde se vyřádí především vaše ratolesti. Ty ocení aquapark, iqpark a lunapark. Zatímco si děti budou hrát nebo se koupat, vy si můžete zahrát bowling, jít do herny, odpočívat v solné jeskyni nebo se kouknout na zajímavý film v kině. Vaše nejmenší potěší návštěva ZOO, která se pyšní jedinečnými bílými tygry.

Dovolenou v Jizerských horách zvolí především sportovci a zarytí milovníci nádherné přírody. V letních měsících si svou rekreaci lze užít u vodní nádrže Mšeno, známá také jako Jablonecká přehrada, či u jiných koupališť, kterých je zde více než dost. Odpočinek i příjemné koupání skýtají Lázně Libverda, kde se náležitě odreagujete. Turisté se mohou po cyklostezkách a turistických trasách vydat k vodní nádrži Bedřichov, na Ptačí kupy, Čertovu zeď či na jiné oblíbené turistické cíle.

Dovolenou v zimních měsících zpříjemní skvěle upravované lyžařské sjezdovky a běžkařské tratě. Oblíbeným lyžařským střediskem je Ski areál Ještěd a Ski areál Tanvaldský Špičák, kde si lyžování oblíbí i děti. I v zimním období město a jeho okolí nabízí možnost koupání. To si užijete v aquaparku v centru Babylon, plaveckém areálu v Jablonci nad Nisou nebo v dalších krytých bazénech v okolí. Nechybí ani uzavřená sportoviště pro tenis, squash a bowling.

Míst vhodných pro rekreaci v okolí Liberce je spoustu. Ať už si vyberete ubytování v Liberci, Jablonci nad Nisou, Tanvaldském Špičáku nebo v menších horských obcí v Jizerských horách, určitě si svůj pobyt užijete naplno. Stejně tak zvolte více možností zábavy. Kulturní poznání, sportovní vyžití i zábava s dětmi dělá z Liberce ideální místo pro trávení pohodové rodinné dovolené i prodlouženého víkendu s přáteli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.