Dovolená v srdci středověkého města – vítejte v Českém Krumlově

Letní sezóna se blíží a mnozí z náš již netrpělivě cestují prstem po mapě a hledají cíl, který letos navštíví. Toužíte prožít romantickou letní dovolenou v úzkých uličkách, jež se svým charakterem propisují do historie? Za mořem v tomto ohledu jezdit nemusíte, dostatečně vás pohostí také meka českého kulturního dědictví – Český Krumlov.

Vychutnejte si atmosféru po několik dní

Chcete-li pořádně nasát zdejší ruch, nebude vám k tomu rozhodně stačit pouze pár hodin. Ubytování Český Krumlov naštěstí nabídne nekonečné možnosti. Vyhledejte si pokojík blízko centra a naplánujte si svůj program již od brzkého rána. Mezi největší atrakce patří zdejší zámek, který se majestátně tyčí nad Vltavou. Ta městem protéká v příznačných meandrech, a proto si neváhejte popojít kousek výš a prohlédnout si středověké centrum z vyhlídky. Ubytování Český Krumlov poskytne variantu i pro ty, jež si touží panorama dopřát přímo ze svého vlastního apartmá. Když budete procházet zdejší uličky, nejspíš jen těžko uvěříte, že se nenacházíte v některém ze slavných přímořských letovisek. Čas se v tomto městě doslova zastavil, ovšem je ověnčen ryze českým základem.

Poté, co si podrobně prohlédnete zámek, kde vám průvodci ochotně přiblíží působnost všech zdejších pánu, včetně slavného Petra Voka, nadejde chvíle pro zasloužený odpočinek. O to více, pokud jste si vyběhli užít výhled na Krumlov ze zámecké věže. V podhradí naleznete jednak zastánce moderní gastronomie, ale především středověké krčmy s recepty, jež jinde neochutnáte.

Výlety do okolí Českého Krumlova

Pokud jste si jisti, že jste si dostatečně užili historický Krumlov, možná zatoužíte po výletě někam trošku dále od civilizace. Pro milovníky českých památek zde naleznete celou řadu zajímavých atrakcí přímo v okolí města. Klášter Zlatá Koruna vás udrží ve středověké náladě. Dochovaný komplex je vám k dispozici pouhých 8 km od Českého Krumlova. Při prohlídce krumlovského zámku vás může zaujmout vyobrazení zámečku Červený Dvůr s romantickým a značně rozlehlým parkem. Ač se z prapůvodního vzhledu zachovalo málo a komplex slouží jako léčebna, je veřejně přístupný a můžete si zde chvíli dáchnout v zeleni. Milovníkům zřícenin nezůstane okolí Krumlova nic dlužno. Navštivte rozvalinu zvanou Dívčí kámen a krom prozkoumání rozvalin vás uchvátí okolí soutoku Kremžského potoka a Vltavy.

Ubytování Český Krumlov vám nabízí pension Rosa, umístěný pouhých 5 minut od hlavního náměstí. Moderně vyhlížející pokoje si užijete v klasické, měšťanské zástavbě. Po výletech navíc můžete pohodlně zdarma zaparkovat přímo v areálu pensionu. Užijte si Český Krumlov naplno!

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.