Egypt je pro Čechy nejoblíbenější mimoevropskou destinací pro dovolenou

Zdroj: shutterstock.com

V létě se spousta Čechů vydává do zahraničí, kde tráví dovolenou u moře. I když se v minulých letech velké oblibě těšila především evropská letoviska, poslední dobou se zájem přesunuje i mimo starý kontinent.

Mezi nejžádanější destinace se tak zařadila dovolená Egypt, který představuje snadno dostupnou exotiku.

Egypt leží v severovýchodní části Afriky a jeho břehy omývají vody Středozemního a Rudého moře. Kromě malebné krajiny nabízí návštěvníkům tradiční kulturu a uchvacující památky, které dokládají nejen kulturní bohatost již v pradávných obdobích. Velkým lákadlem této země je i fakt, že v zimě, kdy zde panují třeskuté mrazy, je v Egyptě příjemné teplo.

Tip: Vyzkoušejte sleva na elektronická cigareta

Jak do Egypta?

Leteckou přepravu do Egypta je vhodné využít v rámci charterových letů evropských cestovních kanceláří, ty se uskutečňují z Prahy, Brna i Ostravy. Celková doba letu se odvíjí od cílového místa, v průměru však trvá okolo 4 až 6 hodin. V Egyptě je možné přistát na celkem 6 mezinárodních letištích – Káhira, Alexandrie, Asuán, Sharm el-Sheikh, Hurghada a Luxor. Nezapomeňte také na to, že k pobytu potřebujete vízum. Jestliže však Egypt navštívíte v rámci zájezdu nějaké cestovní kanceláře, bývá již zahrnuto v konečně ceně.

Krásná zelená letoviska, zdroj: shutterstock.com

Nejznámější destinace

K nejoblíbenějším destinacím patří v Egyptě letovisko Sharm el Sheikh, které je známo mimo jiného pro své malebné korálové útesy. Dále pak Hurghada, což je skvělý výchozí bod k pořádání výletů po těch nejzajímavějších památkách. V neposlední řadě je třeba zmínit i oblast Makadi Bay, kterou si turisté oblíbili pro krásnou zelenou přírodu a tyrkysové průzračné moře.

Rozličné atrakce v Egyptě, zdroj: shutterstock.com

Je v Egyptě bezpečno?

Minulý rok proběhla v této zemi revoluce, kterou vyvrcholily dlouholeté protesty proti vládě Husního Mubaraka. Vlna nepokojů, která se prohnala víceméně celým vnitrozemím Egypta, dohnala mnoho turistů k předčasnému ukončení dovolené, protože se báli. Jak je na tom Egypt po roce? Je v něm bezpečno?

Zástupci cestovních kanceláří se jednoznačně shodují, že ano. Stejně jako se v turistických oblastech nic nebezpečného nedělo i přes probíhající protesty ve vnitrozemí, tak i teď si zde lidé z celého světa užívají své volné dny. Velká část egyptského HDP je totiž tvořena příjmy z turismu, a tak si ani jedna strana nedovolí škodit těmto zájmům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Zájezdy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.