Japonsko – země plná paradoxů

zdroj: pari.cz

I když Japonsko není typickou prázdninovou masově atraktivní destinací, míří do něj turisté z celého světa. Někteří i opakovaně. Lákadlem této země je především kultura a společnost jako taková, která si zde i v dnešní moderní době uchovává spoustu zajímavých tradic a zvyků. Pobyt v Japonsku se tak pro turisty většinou stává zážitkem na celý život.

Japonsko je zřízením císařství a leží na východním okraji asijského kontinentu. Tvoří ho několik ostrovů. Cestování po této zemi je tak i uchvacujícím pro turisty milující poznávání cizích krajin. Je jasné, že zajímavostí je tu více než dost. Mezi nejčastější zastávky patří města Tokyo, Kyoto a Hirošima.

Láká vás poznávací zájezd do Japonska? Vydejte se tam s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst.

Nemusí to však být pouze památky, stavby nebo prostředí jako takové, překvapením pro lidi z celého světa bývá i obyčejný život, o kterém mohou mít nejen Evropané úplně jiné představy. To vám ale obyčejné poznávací zájezdy neumí nabídnout, musíte se leda vydat na vlastní pěst.

Vybrali jsme 3 zajímavosti, čím vás Japonsko zaručeně překvapí.

Zapomeňte na angličtinu

Říkáte si, že se svými anglickými jazykovými dovednostmi nebudete mít žádný problém s komunikací po celém světě? Pak jste na omylu. Obyčejní lidé v Japonsku anglicky neumí, a tak nepočítejte s tím, že na ulici vám běžně poradí s cestou nebo dají tip na dobrou restauraci. K takovým účelům vyhledávejte turistická centra, kde svou angličtinu budete moci uplatnit.

Výjimečně můžete narazit na Japonce, který navštívil Českou republiku. Obvykle pak bude znát pár českých slovíček jako „Dobry den“, apod.

Tradiční japonská kuchyně

Když se řekne japonská kuchyně, vybaví se mnohým určitě rýže a celkově zdravé suroviny. Ne každému však skladba pokrmů sedne. Prakticky celý den, na snídani, oběd a večeři, se obměňuje pouze způsob úpravy nebo jednotlivé poměry užitých hlavních surovin – rýže, ryby, miso polévka a sojová omáčka. Pokud chcete změnu, ve velkých městech narazíte i na známé fast-food restaurace, ale byla by škoda neochutnat místní sushi, které je nejlepší na světě.

Placení kartou bývá problém zejména pro turisty

Z Japonska pochází spousta důmyslných technologií. Pokud tedy máte o této zemi představy, že je zde plno procesů zautomatizováno, pak budete překvapeni. Za zmínku určitě stojí způsob placení. Drtivá většina Japonců platí v hotovosti a platby mobilem atd. jsou zastoupeny v minimální míře. Což je dáno tím, že Japonci jsou hodně konzervativní.

Tip: Sportovní hodinky jsou skvělým doplňkem na daleké cesty

Pokud tedy cestujete do Japonska, doporučujeme si vzít hotovost (japonský jen) s sebou. Ačkoliv platební terminály jsou celkem běžné, málokdy jsou akceptovány naše VISA/Mastercard karty. Jedinou výjimkou jsou bankomaty na letišti a malé samoobsluhy (př. 7-Eleven).

A co byl váš největší kulturní šok při návštěvě Japonska? Podělte se s námi v komentářích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Japonsko – země plná paradoxů

  1. Pavel napsal:

    Japonsko miluji :-) S každou návštěvou nacházím nové zvláštnosti a to mě na tom nejvíc baví

  2. Petra Svobodová napsal:

    Pro naše čtenáře: Teď se tam otevřela nová atrakce všem doporučujeme http://magazin-cestovani.cz/tokyo-skytree-nejvyssi-televizni-vez-na-svete/

Komentáře nejsou povoleny.