Jindřichův Hradec – krásné jihočeské město, které stojí za návštěvu

Kdo by nemiloval krásnou jihočeskou přírodu, která je protkána neméně hezkými městy, jež jsou plná historických památek a dalších turisticky atraktivních míst. Pokud i vy rádi cestujete touto oblastí a hledáte tip na další výlet, je tento článek určen právě vám. Budeme se v něm totiž věnovat Jindřichově Hradci ležícímu na řece Nežárka 43 kilometrů od Českých Budějovic.

Místa, jejichž návštěvu byste určitě neměli vynechat

Dominantou města je krásný zámecký areál, v jehož prostorech se nachází nejen zámek, ale také zajímavý vodní mlýn či zámecký pivovar. Ve městě naleznete i oblíbenou zpívající fontánu a několik poučných muzeí, z nichž za zmínku určitě stojí Muzeum fotografie. Město je obklopeno malebnou přírodou, jež přímo vyzývá k dlouhým procházkám či projížďkám na kole. Procházet se můžete například kolem rozsáhlého rybníka Vajgar. Za návštěvu stojí také několik dalších míst a měst ležících nedaleko od Jindřichova Hradce. Mezi ně patří například lázeňské město Třeboň, úchvatné renesanční město Telč či zámek Červená Lhota.

Kde složit hlavu aneb ubytování Jindřichův Hradec

Pokud se zde rozhodnete strávit více než jen jeden den, můžete se ubytovat v některém z místních penzionů a hotelů poskytujících ubytování v Jindřichově Hradci. Příjemné ubytování situované v blízkosti kulturních památek a veškerého občanského vybavení nabízí například penzion Jaroš. Ubytování je zde zajištěno v útulně zařízených pokojích a apartmánech, které nabízejí veškeré potřebné vybavení i příjemný výhled do okolní přírody. K penzionu náleží přilehlá zahrada. Zde je umístěn venkovní bazén i pergola s krbem nabízející možnost klidného posezení i grilování. Všem hostům je k dispozici vlastní či společná kuchyňka vhodná pro přípravu nejrůznějších pokrmů. Penzion Jaroš bude ideální volbou pro všechny, kteří shánějí pohodlné a levné ubytování Jindřichův Hradec, jež by jim poskytlo zázemí během poznávání místních krás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.