Kolik dnes stojí cestovní pojištění?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Ať už sjednáváme jakoukoliv pojistku, měli bychom určitě dobře vědět, kolik vlastně stojí. tát.A to ať už jde o pojištění povinné, nebo dobrovolné. Sem se řadí cestovní pojištění do zahraničí, které je doporučováno vždy, když plánujeme vycestovat za naše hranice.

Není nic neobvyklého, že má každý v plánu sjednat si hlavně nejlevnější cestovní pojištění, které bude odpovídat jeho potřebám. Ale kde takové najít?

Cestujete v rámci Evropské unie?

Není žádným tajemstvím, že je to právě Evropa, která je místem, kde je bezpečno. I přes řadu zpráv, které se nás snaží přesvědčit o opaku. A tak je jasné, i to, že cestovní pojištění do EU bude také patřit k těm nejlevnějším. Pokud se podíváme konkrétně, tak lze získat ochranu, která bude stát i jednotky korun za den.

Kdo chce získat toto nejlevnější cestovní pojištění online, měl by využít web, který jsme zmínili výše. A je jedno, zda je účelem cesty dovolená, poznání, nebo třeba studium.

Jak je to mimo Evropskou unii?

I zde může platit to, že cestovní pojištění mimo EU bude příjemně levné a jeho cena nebude nijak výrazně přesahovat hodnotu desíti korun za jeden den ochrany. Proč? Jelikož i mimo Evropskou unii jsou bezpečné země a i do nich můžeme cestovní pojištění online sjednat. Příklad?

Třeba malé San Marino. Není třeba se tedy obávat, že by cena za tuto ochranu jakkoliv výrazně převýšila váš cestovatelský rozpočet. Obecně platí, že patří mezi nejnižší položky ze všech. A to bez ohledu na konkrétní zemi.

Co cenu také ovlivňuje?

Není to jenom destinace, ale i typ cesty. Příkladem je cestovní pojištění na hory. O něm můžeme říci, že se jedná o pojistku, která už je spojena s lyžováním či snowboardingem. A pokud využíváme srovnání cestovního pojištění, měli bychom tyto aktivity raději zařadit do oblasti adrenalinových, nebo rizikových sportů. Zvláště, pokud milujeme snowpark, jízdu ve volném terénu, nebo třeba skialpinismus.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.