Letní olympijské hry Londýn 2012 se blíží!

zdroj: shutterstock.com

Už brzy se milovníci sportu dočkají neuvěřitelných sportovních výkonů našich předních sportovců, kteří své výkony předvedou na Letní olympiádě v Londýně 2012. Česká republika vyšle na olympijská kolbiště zhruba 130 sportovců. Každý fanoušek má jistě v dané disciplině toho svého favorita, kterého určitě nesmí propásnout…

Kdy se budou konat?

Slavnostní zahájení OH bude 26. 7. 2012. Probíhat pak budou od 27. 7. do 12. 8. 2012. Po jejich ukončení se budou konat i paralympijské hry od 29. srpna do 9. září 2012.

Tip: Podívejte se, jak se využijí sportoviště po ukončení olympiády.

Letošní ročník bude vyjímečný tím, že v roce 1952 se v Helsinkách stal náš Emil Zátopek v běhu na 5km, 10km a také v maratonském závodě olympijským vítězem a právě letos od jeho vítězství uplynulo 60 let! Na jeho počest se v den zahájení olympiády v Londýně poběží v Praze maratonský závod.

Zajímavost: V Londýně se již olympijské hry konaly v roce 1908 a 1948. Letos to již bude potřetí a to se žádnému jinému městu nepodařilo!

Jak se na olympiádu dostanete?

Možností je více. Cesta autobusem z Prahy do Londýna trvá necelých 20 hodin. Výhodné letenky vám nabízí  Ryanair a WizzAir – z Brna do Londýna. Z Prahy do Londýna také létá několik společností.  Záleží, co bude výhodnější pro vás.

Kdo má šanci na medaile?

Není snadné tipovat a předpovídat, kteří naši reprezentanti se Letních olympijských her v Londýně s určitostí zúčastní. Mohou nastat ještě nepředvídané situace, kdy hrozí ztráta formy či možnost zranění.

Následující přehled je jen určitým pokusem o výčet našich největších finálových či medailových nadějí:

  • Kajakářka – Štěpánka Hilgertová
  • Oštěpařka – Barbora Špotáková
  • Atletika –  Roman Šebrle, Petr Svoboda
  • Plavání – Jana Pechanová
  • Cyklistika – Jaroslav Kulhavý
  • Střelba – David Kostelecký
  • Tenis – Tomáš Berdych
  • Veslování – Ondřej Synek

Doufáme, že budete držet našim reprezentantům palce a budete sledovat jejich výkony, když už ne na místě, tak alespoň v televizi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.