Nejlevnější cestovní pojištění

Během prázdnin mají pojišťovny své žně. Lidé si nedovolí vycestovat na dovolenou, aniž by pojistili sebe a své nejbližší. Nedávno jsem četla komentář v jedné diskuzi od pojišťovacího agenta, který si stál za tím, že na pojištění nelze šetřit. Plně s jeho názorem souhlasím, ovšem ten, kdo nemá šetřit, jsou pojišťovny.

cestovní pojištění od zdravotní pojišťovny

Nemusíte za cestovní pojištění platit nehorázné částky, abyste dostali tu nejlepší péči. Záleží na pojišťovně, co v balíčku cestovního pojištění nabízí a za jakou cenu. Mnoho komerčních pojišťoven se bohužel snaží nalákat klienty ne úplně průhlednou taktikou. Uvádí nízké ceny v reklamách, a kolikrát, až když je pozdě, zjistíte, že je to pouze základní úrazové pojištění s minimálním plněním. Komplexní cestovní pojištění, které zahrnuje pojistku odpovědnosti a zavazadel kupříkladu, pak děsí svou zbytečně vysokou cenou.

Jde to i jinak…

Cestovní pojištění by měla nabízet i vaše zdravotní pojišťovna. Protože jste jejím dlouholetým klientem, mohla by pro vás mít i výhodnější podmínky než komerční pojišťovna. Jaká je realita? Jaké jsou ceny zdravotních a komerčních pojišťoven? Srovnáním několika pojišťoven jsem došla k překvapivé odpovědi. Ceny za stejnou službu se můžou lišit až o pět set korun. Což je děsivé. Začněme tedy mluvit konkrétně a v číslech. Komplexní pojištění osmidenní dovolené v Evropě pro čtyřčlennou rodinu může vyjít na více než tisíc korun v případě uzavření smlouvy například u Všeobecné zdravotní pojišťovny nebo u Uniqa. Přitom lze zaplatit pouze bezmála šest set korun u pojišťoven, jako jsou Generali, Slavia nebo Oborová zdravotní pojišťovna.

V čem je háček? Pravděpodobně v ničem. Z průzkumu vyplývá, že cenu neovlivňuje ani limit léčebných výdajů. Cestovní pojištění s limitem do třech milionů vás přijde až na 1.300,- u Evropské pojišťovny a s limitem neomezeným na 592,- u Oborové zdravotní pojišťovny.

cestovní pojištění

Výhody bez omezení

Na cesty se nevydáváme pouze jako rodina, ale i jako jednotlivec s přáteli nebo partnerem. Senioři jsou u většiny pojišťoven automaticky řazeni do rizikové skupiny, a tak je pojistka vychází mnohem dráž. Studenti jsou zvýhodnění, ale jen když se fyzicky prokáží průkazem na pobočce. Automaticky přijímáme tyto omezení, i když nemusíme.

Lidé berou zdravotní pojištění jako povinnost a nepřemýšlí o tom, co vlastně má poskytovat. Kromě hrazené zdravotní péče vám chytře zvolená pojišťovna i ušetří peníze. Změna zdravotní pojišťovny vám může přinést mnoho benefitů. Ze srovnání z dlouhodobého hlediska nejlépe vychází Oborová zdravotní pojišťovna. OZP myslí na své klienty a nebojí se jim poskytnout plnohodnotné služby za výhodných cenových podmínek. Senioři od 60 let a junioři do 26 let mají dokonce cestovní pojištění zdarma. Veškeré smlouvy a přihlášky s vámi navíc vyřeší bez komplikací snadno a rychle z pohodlí vašeho domova. Stačí vám připojení k internetu a počítač. Myslete ekonomicky, co se zdraví týče.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.