Objevte krásy Máchova jezera

Za nádhernými místy a nezapomenutelnými zážitky nemusíte nutně cestovat do zahraničí. I v České republice se totiž nachází řada krásných míst, jejichž návštěva určitě stojí za to. Oblíbené Máchovo jezero je bezesporu jedním z nich.

Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Čechách

Máchovo jezero, zvané lidově Mácháč, ležící v Libereckém kraji, si pro svou letní dovolenou vybírá každoročně množství rodin, párů i skupinek přátel. Nejenže je tato rozlehlá vodní plocha ideálním místem pro provozování nejrůznějších vodních aktivit, ale pyšní se také krásným okolím plným zajímavých míst.

vodní sporty Máchovo jezero

Vodní sporty

Jak již bylo řečeno, Máchovo jezero je místem všemožných vodních radovánek. Ať už rádi plavete, surfujete či plachtíte, na Mácháči se určitě nudit nebudete. Hlavní pláž ve Starých Splavech vás naláká na plovoucí bazén, vodní trampolíny a skluzavky. Na vodní hladině naleznete i lezecké stěny ve tvaru ledovců, kolotoče a houpačky nebo i vodní katapulty. Atrakce tak zabaví nejen děti, ale i puberťáky a mladé dospělé, se kterými je cestování mnohdy náročné, a rodiče navíc ocení, že veškeré vybavení včetně lehátek a slunečníků je již započítáno v ceně vstupného.

Máchovo jezero a jeho okolí

Přímo na jezeře se nacházejí dva krásné ostrůvky, na nichž leží ornitologické rezervace a na jednom dokonce i zbytky tvrze z 15. století. K ostrůvkům se váže řada tajemných pověstí, z důvodu ochrany jsou však oba dva veřejnosti nepřístupné. Co však navštívit můžete, je Ptačí oblast Českolipsko – Dokeské pískovce a mokřady, která se částečně rozkládá na pobřeží jezera a jež zahrnuje pozůstatky původního rašeliniště. Mezi přírodní zajímavosti obklopující jezero patří i Jarmilina skála ležící přímo na pláži ve Starých Splavech, která byla pojmenována na počest K. H. Máchy. Pokud nechcete strávit dovolenou jen na plážích jezera, ale rádi byste se vypravili i do okolí, můžete navštívit například nedalekou zříceninu hradu Bezděz, odkud se vám naskytne nádherný výhled na třpytící se vodní plochu.

Máchův kraj

Procházky po okolní krajině byste si rozhodně neměli nechat ujít. Inspiraci naleznete přímo na internetových stránkách www.machuvkraj.cz, kde se můžete nechat zlákat například 14,5 km dlouhým putováním po nenáročných lesních cestách  na východ od Doks. Zmíněná trasa obchází nepříliš známé Slatinné vrchy a přivede vás až na severní úpatí Bezdězů nabízející řadu neobvyklých pohledů na tento hrad. Cesty jsou kvalitní a výlet zvládne i rodina s dětmi.

ubytování Máchovo jezero

Ubytování u Máchova jezera

V blízkosti Máchova jezera se nachází celá řada ubytovacích zařízení. Mezi tato zařízení patří i rekreační středisko Elite sídlící uprostřed lesa, přibližně 700 metrů od jezera. Ubytování je zajištěno ve 48 účelně zařízených chatkách vybavených potřebným nábytkem, chladničkou a venkovní terasou. Ubytujte se na dosah Máchova jezera i dalších krásných míst a zažijte dovolenou, na kterou budete rádi vzpomínat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.