Plzeň – ideální destinace na prodloužený víkend

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

V létě není třeba jezdit na dovolenou někam do zahraničí, i u nás máte možnost prožít dny plné zábavy, poznat nová místa, navštívit památky a zajímavé kulturní akce. Po celé léto takto žije například Plzeň a její okolí. Pokud se chystáte navštívit západ Čech, poradíme vám, kde najdete levné ubytování pro turisty.

Na jaké akce se v Plzni můžete v létě těšit?

Plzeň dříve během letních měsíců bývala liduprázdným městem bez života. V posledních letech je tomu naopak, během července a srpna se tu koná řada zajímavých kulturních akcí. A právě kvůli nim se vyplatí zajet do města alespoň na pár dní. A třeba zůstat po celou dobu vaší dovolené.

Asi nejzajímavější akcí je festival Na ulici. Jeho hlavní program je rozložený do 14 dnů. Jeden týden dominují koncerty pod širým nebem, a to přímo v centru města. I letos zde zahraje spousta známých českých kapel a zpěváků. Druhý týden se pak na témže místě představují divadelní spolky z Česka i zahraničí. To vše doplňují zajímavé výstavy a doprovodné akce.

Plzeň má samozřejmě co nabídnout i z hlediska památek. V samotném centru můžete během léta zajít do katedrály sv. Bartoloměje, do židovské synagogy, galerií či třeba do ZOO. Milovníci piva si jistě nenechají ujít návštěvu pivovaru.

Návštěvu pivovaru Pilsner Urquell nesmíte vynechat, zdroj: wikipedia.org

Návštěvu pivovaru Pilsner Urquell nesmíte vynechat, zdroj: wikipedia.org

Ubytujte se raději v okolí Plzně, vyjde vás to levněji

Najít v Plzni během léta levné ubytování je čím dál těžší, a to právě kvůli tomu, že město ožívá a jezdí se čím dál větší počet turistů. Proto je lepší se porozhlédnout spíše po okolních obcích. Levné ubytování v Plzni, respektive jejím okolí nabízí Ubytovna Dýšina. Ta je po většinu roku využívaná hlavně dělníky, najde se zde ale vždy nějaké to volné místo pro běžné turisty. Ubytování je ve dvou a třílůžkových pokojích, které je útulně zařízené. Za den pobytu zaplatíte od 130 Kč, což je velmi příznivá cena.

Dýšina leží asi 6 km od centra Plzně, kam se tak autem či MHD dostanete za pár minut. V obci oceníte klid a pohodu, po náročných dnech plných kultury a zábavy si tak zde příjemně odpočinete od městského ruchu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.