Poznejte tajemství Mikulova

Mikulov je krásné vinařské město, které se rozprostírá na jihu Moravy v chráněné krajinné oblasti Pálava. Svým návštěvníkům ukáže mnoho tváří a zároveň skýtá bohaté kulturní i sportovní vyžití. Turisté sem často jezdí za vynikajícím moravským vínem a vinařstvími s příjemnou atmosférou. Ať už bude váš cíl jakýkoliv, v Mikulově se nejlépe ubytujete s Hotel.cz.

ubytování MoravaMikulov, těší mě!

Město Mikulov je plné zajímavých historických památek a kulturních krás, které rozhodně stojí za návštěvu. Celé jádro města je prohlášeno městskou památkovou rezervací. Milovníci historie mohou navštívit synagogu, kostel sv. Václava, kapli sv. Šebestiána, zámek Mikulov nebo jedinečné zámecké zahrady z roku 1691. Při procházce po městě ucítíte starobylou atmosféru, která zde panuje. Vaši cestu navíc zpříjemní útulné kavárny a elegantní restaurace, kde si pochutnáte na tradičních pochoutkách a proslulém moravském vínu.

Připravit, pozor, start

Město nabídne i možnosti pro sportovně naladěné turisty. Krásným okolím a přírodou jsou vedeny turistické trasy a cyklostezky, které vás dovedou na oblíbené turistické cíle. Mezi ně patří vápencový vrch Turold nebo Svatý kopeček, kde naleznete jedinečné bílé skály. Odtud spatříte celé město i jeho malebné okolí. Ve městě jsou potom k dispozici sportovní hřiště i haly, bowling, fitness centrum, plavecký bazén, tenisové kurty a další sportoviště.

Na zdraví!

Jižní Morava je známá především svým vynikajícím vínem. Celý Mikulov náleží do Mikulovské vinařské podoblasti, kde se nachází řada vinných sklípků. A na jaké víno se můžete těšit? Z bílých odrůd se zde pěstuje Veltlínské zelené nebo například Rulandské bílé. Nově vyšlechtěné odrůdy zaujmou zaryté milovníky vína. Mezi ně patří Palava a Aurelius. Těšit se můžete také na modré odrůdy. Frankovka a Rulandské modré jsou nejčastější. Váš den si zpestřete návštěvou muzea vinařství, kde se dozvíte zajímavosti a informace o víně a celkově o vinařství. Tak na zdraví!

Jedinečná architektura, restaurace, kavárny, sportovní možnosti i vynikající víno. Co víc si přát? Pobyt vám navíc zpříjemní pohodlné, cenově dostupné i luxusní ubytování. Tak na nic nečekejte! Mikulov je oblíbenou zastávkou, ale s námi v něm ubytování najdete snadno.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.