Softshell je moderním a praktickým materiálem pro outdoorové aktivity

Ten, kdo si neumí představit víkend bez pořádného výšlapu v přírodě, určitě přemýšlí nad volbou oblečení. Správný turista totiž vyráží ven za každého počasí – ať je teplo, nebo prší. A proto musí mít vhodný oděv, který ho před nepřízní bude chránit. Výborným materiálem do nepohody je softshell, který zdatně odolává vodě i větru.

softshellová bunda

Moderní materiál do přírody

Dnes už turista nemusí být oblečený do manšestrových kalhot, flanelové košile a větrovky, jak tomu bývalo v dřívějších dobách. Čas pokročil a světlo světa spatřily nové, mnohem pohodlnější a praktičtější, materiály. Mít na sobě v dešti bavlněné oblečení znamená být promočený skrz naskrz. Softshellová bunda umí zaručit, že budete v teple a v suchu, přestože bude venku drobně mžít. Pochopitelně i tento materiál má své limity a v prudkém lijáku je pak lepší se někde schovat pod střechou než se nechat zmáčet vodou z průtrže mračen.

Jakou softshellovou bundu vybrat?

Až půjdete do obchodu kupovat outdoorové oblečení, určitě se podívejte na to, jež je vyrobeno z funkčních materiálů. Ty zaručují odvod potu od těla za každého počasí. Softshell bunda může být s membránou nebo bez ní. Co je lepší? Záleží na okolnostech. Softshellová bunda dámská nebo softshellová bunda pánská s membránou lépe chrání před účinky vody, ale je méně prodyšná. Ty bez membrány jsou na nošení o něco pohodlnější, protože se v nich člověk tolik nepotí.

Pak je třeba se ještě rozmyslet, zda-li si pořídit oděv na jaro, léto nebo zimu, protože i podle ročního období lze softshell vybírat. Bundy určené na zimní čas mívají rubovou vrstvu podšitou ještě teplým fleecem, který chrání turistu před chladem.  Naopak letní softshell je velice tenký bez vnitřní vrstvy, stále je ale dostatečně odolný, aby v něm bylo při nižších teplotách příjemně.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.