Tuzemské cestovní pojištění se vyplatí!

Představte si, že se vám při cestách ztratí zavazadlo, někomu omylem ublížíte při své túře v horách nebo víte, že vaše dovolená nebude leháro na trávě, ale naopak bude velmi aktivní. Je jedno, zda cestujete za hranice naší země, nebo strávíte dovolenou v České republice. Dovolená v Čechách s sebou nese stejná rizika a není od věci nechat se pojistit. Přinášíme vám informace o tuzemském cestovním pojištění.

cestovní pojištění

Co si můžete nechat pojistit?

Především to jsou vaše zavazadla, o která při cestování můžete přijít, a to buď zaviněním cizí osoby nebo v důsledku nějaké přírodní katastrofy. Dále cestovní pojištění kryje odpovědnost za škodu na zdraví či majetku jiné osoby a škodu za ušlý zisk cizí osoby. Tuzemské cestovní pojištění rozšiřuje úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti o sportovní činnosti. Na konec jsme si nechali to nejhorší: trvalé následky nebo smrt následkem úrazu. Jak vidíte, je toho hodně a tuzemské cestovní pojištění přitom stojí jen pár korun.

Pojištění se sjednává pro aktivní dovolenou na území České republiky

Rozhodně má cenu se pojistit, pokud plánujete sportovní dovolenou. Chystáte se na rafting, windsurfing nebo budete chtít vyzkoušet plachtění? Myslíte, že v Čechách se vám nic stát nemůže? Vody jsou zrádné všude, ty hranice neznají. O nebezpečí, které číhá na svahu v zimě nemusíme ani mluvit. Pojištění při zimních sportech jako je lyžování, snowboarding, hokej nebo bruslení by mělo být úplnou samozřejmostí.

Bojíte se, že bude muset být vaše cesta zrušena? I na to se můžete pojistit!

Největším úskalím při plánování jakékoliv dovolené je rezervace dopředu. Mnohdy musíte vše sjednat a zaplatit ve velkém časovém předstihu, abyste se na své vytoužené místo vůbec dostali. Jenže, co když se něco stane a vy nebudete moci odjet? Nejčastěji to bývá z důvodu nemoci vaší nebo vašich blízkých. V tom případě máte většinou smůlu. Ovšem, pokud si nesjednáte pojištění. Limit plnění pojištění pro případ zrušení či přerušení cesty je 80 % nebo 100 % nákladů.

Ceny pojištění a způsob sjednání

Ceny tuzemského cestovní pojištění jsou velmi nízké. Generali je nabízí od 4 Kč za den pro dospělého a 3 Kč pro dítě. Můžete také využít výhodné skupinové nebo rodinné pojištění. Pokud se ve skupině pojistí alespoň 5 lidí, získáte pojištění zdarma pro 3 osoby. A pojistíte-li se jako rodina, můžete využít pojištění zdarma pro své 2 děti.

Velkou výhodou dnešní doby je to, že si můžete sjednat cestovní pojištění online a nemusíte kvůli tomu nikam chodit, ovšem pokud nechcete. Online vyřízení trvá velice krátce, během pouhých dvou minut ho máte hotové. V případě, že byste měli jakékoliv dotazy nebo nejasnosti, stačí navštívit stránku https://www.generali.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/tuzemske, zavolat na uvedené číslo nebo si sjednat osobní schůzku.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.