Co si mohu vzít do příručního zavazadla do letadla?

Předpisy pro leteckou dopravu se neustále zpřísňují zejména kvůli bezpečnosti. Tento trend zatím nevypadá, že by se někdy v blízké době obrátil. Dnes vám přinášíme článek o tom, co si můžete dát do příručního zavazadla. To je důležité zejména i nízkonákladových společností typu RyanAir, WizzAir nebo EasyJet. U nich se totiž za odbavené zavazadlo připlácí a někdy tak vaše zavazadlo paradoxně stojí více než samotný let.

Které věci patří do příručního zavazadla?

V souvislosti se sílícími bezpečnostními nařízeními jsou právě příruční zavazadla největším problémem. Stále více a více jsou omezovány předměty, které si můžete vzít s sebou. Před pár lety do odnesly i tekutiny. Které další předměty si nemůžete vzít s sebou na palubu?

 • tekutiny pokud nejsou v průhledném sáčku o maximálním objemu 100ml včetně (1 láhev) nebo všechny láhve dohromady maximálně 1 litr. Tento sáček má povolené rozměry přibližně 20x20cm. Musí být bez vyzvání předkládán zvlášť mimo zavazadlo.
 • ostré předměty – nože, nůžky, atd.
 • výbušniny a hořlaviny
 • tupé předměty – baseballové pálky, atd.
 • jakékoliv jiné zbraně
 • další informace naleznete př. na stránkách letiště Praha Ruzyně.

Co se stane pokud máte něco zakázaného?

Rozhodně s pracovníky nezkoušejte smlouvat! Bohužel většinou tyto věci musíte bez milosti vyhodit (často se tak vyhazují i poměrně drahé věci – kapesní nože, nůžky či parfémy). Jedinou vaši záchranou může být vrátit se zpět do haly letiště a předmět předat příbuzným (pokud vás například odváželi na letiště) nebo najít pobočku pošty (ta se nachází třeba v Praze Ruzyni na Terminálu 2) a nechat si předmět zaslat domů.

S pracovníky na letišti nesmlouvejte – můžete být exemplárně ručně prohledáváni či dokonce vyloučeni z přepravy!

Co se stane pokud je příruční zavazadlo příliš těžké/velké?

U nízkonákladových společností je tlak na co nejmenší zavazadlo, které si s sebou berete na palubu. Proto jsou nastavené limity poměrně přísné a často je to souboj centimetrů! Mnohokrát se již cestujícím stalo, že se na poslední chvíli museli rozloučit s kolečky u kufru, aby se vešel do kovové bedny.

Pozor na nárazové akce, kdy jsou u nízkonákladových společností důsledné kontroly od speciálních pracovníků! Při běžné kontrole vám totiž personál leccos odpoustí, ale tyto důsledné kontroly nikoliv!

Pokud je i přesto váš kufr příliš velký, je nutné za něj zaplatit jako za odbavené zavazadlo (je nutné počítat velkou přirážkou oproti platbě při koupi letenky). Cestování se tak může výrazně prodražit.

Jaké jsou limity u RyanAir, WizzAir a EasyJet?

RyanAir je ještě poměrně velkorysý

Povolený rozměr příručního zavazadla je 55cm x 40cm x 20cm. Váha je 10kg, ale v praxi se zavazadla většinou neváží. Je striktně vyžadováno jedno zavazadlo na osobu – tedy žádné další batohy, ledvinky, velké foťáky, atd. Odbavené zavazadlo vás bude stát od 15-85€ dle zvolené trasy a vytíženosti linky.

WizzAir je také poměrně vstřícný

Povolený rozměr a váha jsou stejné jako u RyanAir tedy 55 x 40 x 20cm a hmotnost 10kg. Pokud chcete mít s sebou i odbavené zavazadlo bude vás to stát 15€ u letů kratších jak 2 hodiny, respektive 20€ u delších než 2 hodiny. Tyto ceny platí při platbě online se zakoupením letenky a platí pro jednu cestu.

EasyJet – to nejlepší nakonec!

Povolené rozměry jsou velkorysé 56 x 45 x 25cm (tyto rozměry jsou maximální schválené od IATA). Velkou výhodou společnosti EasyJet je zavedení neomezené hmotnosti příručního zavazadla.

Pokud máte jakékoliv dotazy, klidně se ptejte v komentářích. Pokusíme se vám co nejdříve odpovědět.


Infografika etravel.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Letenky, Tipy a triky, Zájezdy se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

154 komentářů: Co si mohu vzít do příručního zavazadla do letadla?

 1. Misa Jelinkova napsal:

  Dobrý den,
  mám otázku – můžu si to příručního zavazadla vzít žiletku? Myslím takovou tu klasickou plastovou….

  • Jana Pekárková napsal:

   Dobrý den,

   letíme do Londýna se společností Wizzair. Ráda bych se zeptala, zda mohu mít v příručním zavazdle léky, potřebné po dobu pobytu (na 4 dny). Budu mít i zprávu od svého lékaře. Dále mám dotaz, zda mohu mít v příručním zavazadle elektrickou kulmu.

   Děkuji za odpověď
   Jana Pekárková

  • Tereza H. napsal:

   Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat, jestli si mohu vzít do příručního zavazadla deštník. Předem děkuji za odpověď.

   • Vašek Špenzar napsal:

    Dobrý sen ,
    Ano jsem pilot letadla Euro Point , a vím že vás z deštníkem jistě pustí . Ale jestliže budete mít váhu ( ? batohu ? ) vyšší než 5 až 10 kg tak vám musí pár věcí oddělat zkuste si na váze :)

  • Petra napsal:

   Dobrý den, letím se společností WizzAir z Brna do Eindhovenu. A chtěla jsem se zeptat, jak je to s tekutinami. Na stránkách společnosti jsem se sice něco dočetla, ale chtěla bych se ujistit. Jestli to chápu správně. Mohu tedy v příručním zavazadle přepravovat tekutiny do max.objemu 100ml (dohromady max 1l). Můžu si tedy sebou vzít tekutý deodorant, který mám ve skleněném průhledném obalu a to samé parfém? Všechno jsou to max 50ml objem. Děkuji

   • Milan Hofman napsal:

    Žádný deodorant ani parfém si neberte, pěkně se vysprchujte a navoňte doma, ty 2 hodiny snad bez dostříkávání taky vydržíte, ne?

  • Pavlína Holubová napsal:

   Dobrý den, letím z Prahy do Milána společností Easy jet. Můžu si vzít do příručního zavazadla čaje? Děkuji moc

  • nikola veiwrova napsal:

   jak to dopadlo mohla ste ??

  • lucik napsal:

   jo můžete ale pouze tu na jednopoužití

  • Barbora Ch napsal:

   Dobrý den, letím poprvé do Anglie společností Jet2, pouze s příručním zavazadlem. Ptám se zda musím mít zrcadlovku v příručním zavazadle či ji mohu mít na krku?

 2. Petra Svobodová napsal:

  Ano takovou žiletku si do příručního zavadla vzít můžete, mám to osobně několikrát vyzkoušeno. Musí to být ta, kde je žiletka přímo v plastu a nelze oddělit.

 3. Adek napsal:

  Ten EasyJet si snad dela prdel jen 5 kilo ! Vzdyt to temer vazi samotny kufr a prej ze RyanAir je nejvetsi svine co se tyka poplatku

 4. Pavel napsal:

  Ja jsem narazil na prisnou kontrolu na letisti v Rime u Wizzu a musel jsem zaplatit 20 euro za nadlimitni kufr. Nejvtipnejsi bylo, ze ho polozili pak par metru ode me do kabiny!! Priste uz si dam bacha takhle se mi ta letenka pekne prodrazila….

 5. Jana Kočková napsal:

  kolik může vážit příruční zavazadlo od easyjet

 6. Petra Svobodová napsal:

  Jana Kočková: Je to napsáno v článku maximálně 5kg

 7. Madmike napsal:

  Cituji: „Pro urychlení a vaše pohodlí nemá společnost easyJet žádná omezení hmotnosti příručních zavazadel. Jedinými podmínkami je, že musí být dodrženy maximální rozměry 56x45x25cm a musíte být schopni sami vyzdvihnout zavazadlo do nadhlavních úložných prostorů!“
  Tak by mě teda zajímalo, kde jste přišli na těch maximálních 5kg!

 8. Petra Svobodová napsal:

  Madmike: Děkujeme za upozornění, ale dříve EasyJet takto přísné limity opravdu měl. Čerpali jsme z oficiálních stránek. Tento krok samozřejmě vítáme a doufáme, že se podobně zachovají i ostatní letecké společnosti.

 9. Jarda HK napsal:

  Zvažuji let s Wizz Air a v podmínkach jsem našel že ani odbavené (odevzdané) zavazadlo nesmí obsahovat tekutiny. Znamená to, že nemohu vzít láhev vína nebo jinou original láhev (chtěli jsem vzít jako dárek)?

 10. Petra Svobodová napsal:

  Pokud jste prosím něco takového nalezl, tak citujte do komentáře celou pasáž podmínek. Zřejmě došlo k nedorozumění, protože do odbaveného zavazadla jsou tekutiny povoleny. Zakázány jsou pouze hořlaviny (což by teoreticky mohla být i silná slivovice :-), ale zatím jsme neslyšeli o případu, kdy by tohle byl problém.

 11. Tereza Marešová napsal:

  Dobrý den,
  letíme s kamarádkou do Milana a bereme si jen příruční zavazadlo,ale jedna ma šířku zavazadla o 2cm a druhá o 3cm,pustí nás do letadla,nebo budeme muset platit poplatek?

 12. veronika napsal:

  Dobrý den,
  chystám se letět za sestrou do Bristolu s Easy jet, chce abych jí dovezla nějaké potraviny jako Hermelín, oplatky atd. Mám zaplacené jen příruční zavazadlo. Jak je to s potravinami na palubě? Děkuji

 13. Marie Fousková napsal:

  Mohu si vzít do příručního zavazadla potraviny?Sušenky a řízky? Děkuji .

  • Adriana napsal:

   Mohu si vzit do letadla susene houby, klobasy, susene koreni

 14. Petra Svobodová napsal:

  Do států v Evropské unii můžete, jen doporučujeme řízky nebalit do alobalu, protože to může být podezřelé na skeneru. Do států mimo Evropskou unii s jídlem cestovat nedoporučujeme.

  • Milan Hofman napsal:

   A ještě lepší než řízky je úplně nejlepší sekaná a pořádně pročesnekovaná. A když to nevydržíte, rozbalíte si ji a začnete bužírovat v letadle, tak se spolehněte, že budete u spolucestujících opravdu velice oblíben a připravíte jim nezapomenutelný zážitek.

   • Marie napsal:

    Žasnu nad otázkami některých žen, neuvěřitelné…jsem někde na estrádním programu? :-)))

 15. Stáňa Němečková napsal:

  Můžu si vzít do příručního zavazadla pastelky? Proč mě pokaždé seberou nějakou kolinskou nebo něco podobného. Proč mě seberou vodu ,když se píše, že mohu vodu do 100ml dohromady za 1lirt.

  Děkuji

  • Němec Miroslav napsal:

   Mohu si dát do kufru, který není příruční ale je v zavazadlovém prostoru,
   budíka, žiletky na holení, lahev koňaku, kovovou baterku?
   Letíme na Mallorku.

   • helena korinkova napsal:

    do kufru si muzete dat uplne vse co pisete.je zakazan akorat benzin a plyn…

 16. Michal napsal:

  můžu mít sebou tabák ?

  • Petra Svobodová napsal:

   Ano můžete, ale samozřejmě v omezeném množství (měl by to být kartón cigaret na osobu, ale doporučuji si to ověřit, zda se to nezměnilo).

  • jaroslav napsal:

   jo

 17. Eliška napsal:

  Dobrý den,
  letim ze společností easyjet z Londýna do Prahy a chci se zeptat zda můžu v příručním zavazadle převážet antikoncepci a skleněný rámeček na fotku?

  Předem děkuju za odpověď

  • Petra Svobodová napsal:

   Antikoncepci zcela určitě, ale je lepší ji dát do průhledného pytlíku. Se skleněným rámečkem může být problém, pokud lze snadno oddělit sklo (může být považováno za zbraň).

  • Ivana Jirkova napsal:

   dobrý den letím do Londýna ze společností easyJet a chtěla bych se zeptat kolik může vážit příruční zavazadlo rozměry vím

 18. jarka kl. napsal:

  letím do dublinu, můžu mít v příručním zavazadle džem ve sklenici?

  • Perry napsal:

   Pokud je do 100ml tak ano, je to bráno jako tekutina do součtu 1l :)

 19. Jarka napsal:

  Dobrý den,poletím do Kodaně se společností Norwegian.no a zajímalo by mě zda si můžu vzít do letadla kromě příručního zavazadla kabelku,díky za odpověd.

 20. Stáňa Kubová napsal:

  Dobrý den, můžu si vzít s sebou do příručního zavazadla bochníček holandského sýru, nenačatý, zatavený ve vosku?

 21. petra Havigerova napsal:

  Dobrý den, poletím do Londýna se společností Ryanair a chtěla bych se zeptat, jestli si do příručního zavazadla (žádné další si brát nemíním) mohu vzít například mp3 přehrávač, roztok na kontaktní čočky, mobil…
  Někde jsem totiž četla, že při cestě do Velké Británie nejsou povolena ani příruční zavazadla… ale k letence by melo být jedno příruční zdarma…
  Děkuji

  • Petra Svobodová napsal:

   Příruční zavazadlo určitě mít můžete, včetně výše uvedených věcí. Dle aktuálních předpisů IATA vám to zakázat ani nemohou, pouze mohou omezit rozměry a hmotnost.

 22. misa napsal:

  Muže se brát do příručního havazadla fén na vlasy nebo žehlička na vlasy?

  • Petra Svobodová napsal:

   Ano může, je to elektronika (stejně jako fotoaparát, apod.)

 23. Kabelová Emilia napsal:

  Můžu si vzít do příručního zavazadla skládací hůl,nebo musím mít potvrzení od ortopéda?

  • Petra Svobodová napsal:

   Skládací hůl je zdravotní pomůcka nikoliv zbraň, proto si ji do letadla vzít můžete.

   • Milan Hofman napsal:

    No nesmí to být francouzská hůl, která je považovaná za tonfu, tedy zbraň ani hůl ráže 7,62 a výš!

 24. Lucka napsal:

  můžu mít v příručním zavazadle v letadla oblečení ??? boty, tričko adt…….

 25. zuzana napsal:

  Dobrý den letím s ročním synem do Turecka a zajímá mne jak tzo mám udělat s mlékem pro něj mohu si ho vzít do letadla nebo aspon prášek a letuška mi ho zalije vodou děkuji

  • Milan Hofman napsal:

   Roční dítě máte nechat doma. A když ho berete s sebou, tak 2 hodiny bez mlíčka taky může vydržet, ne?

 26. babieva napsal:

  Kolik kg a jaké rozměry může mít kufr do Egypta?Lte vzít kolínksou v originál krabičce?
  Problémy s léky nejsou? – Musím je mít na 11 dnů, ale dám je do kufru.

 27. lucy164 napsal:

  Dobry den chcem sa spytat spolocnostou ryanair? holiaci strojcek moze byt v prirucnej batozine?

 28. Dominik napsal:

  Prosím vás zajímalo by mě jestli si do letadla můžu vzít notebook? Díky

  • Miriam napsal:

   Tohle by zajímalo i mě, nevím zda ho raději nechat doma, abych ho nakonec nemusela nechávat někde na letišti.

   • Petra Svobodová napsal:

    Ano můžete, jen pozor abyste se včetně notebooku vlezl do limitu kabinového zavazadla

 29. Jarmila Marešová napsal:

  Letím Wizz Airem do Lonýna již 18.8. a nyní jsem zjistila, že zavazadlo-kufr může mít rozměr hl. 20cm, tašky i kufry se vyrábí 25cm.Zatím jsem s tím nikde neměla problém, můžete mi odpovědět zda zde bude?? Děkuji Marešová

  • Petra Svobodová napsal:

   Pokud je to pevný kufr, tak s tím problém být může, jelikož se nemusí vlézt do kovového stojanu na příruční zavazadlo. Nicméně pokud jste již s nízkonákladovkou cestovala a prošla jste bez problémů, tak by problém neměl být.

 30. Hana Machová napsal:

  Dobrý den,poletím s vnučkama do Paříže na 5 dní.Je možné vzít na palubu do zavazadla pytlíkové instantní polévky?Děkuji.

 31. Hana Machová napsal:

  Doplním,letíme s easy jet.

 32. Tomi napsal:

  Dobrý den,
  poletíme z Tuniska a chtěli bychom si vzít do příručního zavazadla na palubu letadla suvenýry – skleněnou vázu a keramiku aby se nám v kufru při manipulaci nerozbily. Je to možné? Děkuji za info.

 33. Nikola napsal:

  Dobrý den letím z Eindhovenu do Prahy, mohu si vzít do letadla hrníček? Je to dárek… Předem děkuji za odpověď.

 34. aneta napsal:

  Dobrý den, chápu tedy dobře, že do příručního zavazadla si mohu dát vše jako do normalního kufru jen musím mít tekutiny, prášky apod v igelitovém sáčku?

 35. Gabriel Brožek napsal:

  aneta: No ne tak docela, tekuiny mohou být pouze v sáčku který má 100 mililitrů a dohroumady jich můžete mít 10 (tedy 1 litr) V petlahvi být nesmí. Jinak nesmí příruční zavazadlo obsahovat deodoranty ani parfémy. Ani ostré nebo špičaté předměty.

 36. Tereza napsal:

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda se za příruční zavazadlo považuje i kabelka? Tudíž platí, že si do letadla vezmu jen kabelku „místo“ příručního zavazadla? Či je možné si vzít příruční zavazadlo + kabelku

  • jasmina napsal:

   ahoj Terezo,ne není možné si vzít příruční zavazadlo a kabelku .. můžeš mít jen jedno příruční zavazadlo nebo kabelku

 37. štěpánka napsal:

  Jsem kuřák a zajímá mne zda mohu mít v příruční kabelce zapalovač zn.ZIPPO.

 38. štěpánka sobotová napsal:

  Je možné mít v kabelce na palubě zapalovač zn.ZIPPO?děkuji

 39. irenka napsal:

  Dobrý den, letíme s rodinou do Velké Británie. Vůbec nerozumím tomu, jak je to se zavazadly. Příruční zavazadlo je to, které si s sebou můžu vzít na palubu a odbavené je jakoby kufr? A co všechno si můžu do tahového kufru vzít. jde mi konkrétně o kosmetiku. Mám toho docela dost, krémy, olejíčky a třeba pleťovou vodu. Jedu tam nadlouho, proto bych si to všechno chtěla vzít s sebou. a co třeba takový perfém, když si ho zaabalím do kufru? Cestují se společností EasyJet.

  • Milan Hofman napsal:

   Irenko, to jste na tom tak špatně, že potřebujete tolik kosmetiky? Správnému děvčeti má stačit ráno se opláchnout studenou vodou, proletět křovím a hotovo. Co je to za krásu, která se musí 2 hodiny malovat až to z ní odprýskává? Irenko, vezměte studenou vodu a masážní žínku, to musí normálnímu zdravému děvčeti se správnou životosprávou a metabolismem stačit!

   • Danka napsal:

    Tak tedy chudák slečna Irenka…! Moc jste ji asi nepotěšil, zato mě ano. Já skutečně vypadám, že jsem proletěla křovím a studená voda mě alespoň spolehlivě probere k životu…no, co už, když je mi 57 let, že?? Ale poletím poprvé v životě v únoru 2014 a je mi úplně jedno, jak budu vypadat….hlavně, že to přežiju!!! …..Danka

  • Perry napsal:

   Do kufru, který je odbavován lze dát veškerou kosmetiku, omezení je pouze u příručního zavazadla. Samozřejmě ne nic zápalného ani zbraně. Ale já na odbavování prošla i s flaškou vína.

 40. Zuzana Vitoušová napsal:

  Dobrý den,potřebovala bych vědět zda si mohu vzít do kabelky do letadla elektronickou cigaretu s příslušenstvím
  děkuji

 41. Petra Vachunova napsal:

  Dobrý den,

  zajimalo by mě, zda si mužu vzít do příručního kufru termoskový hrnek.

  Děkuji Vachunova

  • Petra Svobodová napsal:

   Ano můžete, zakázané jsou tekutiny nikoliv obaly, ani prázdná PET láhev projde bez problémů.

 42. Tereza napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na povolené množství kartonů cigaret pro přepravu do Velké Británie? Děkuji za Váš čas

  • Pavel Kořítko napsal:

   jak to dopadlo,taky poletim do anglie a chtel bych vedet, jestli si muzu vzit cigaret do letadla, jako do prirucniho zavazadla

 43. Kateřina napsal:

  Dobrý den, letíme na Kubu s AirFrance, bohužel na jejich webu jsou informace o zavazadlech jen anglicky. Zajímalo by mě, jak je to s léky, a to jak volně prodejnými (homeopatika,paralen, apod.), tak s předepsanými (na štítnou žlázu). Ráda bych je měla u sebe v příručním zavazadle. Děkuji

 44. Mirka napsal:

  dobrý večer…letím v listopadu do turecka – jsem diabetička a navíc s sebou povezu velké množství léků ve formě tablet, kapslí…mohu je mít v kabelce, ktero si vezmu na palubu?…a jako biabetička …mohu mít s sebou půllitrovou lahev s pitím a svačinu?…
  budu muset mít u sebe seznam léků a ukazovat ho?….léky ,které s sebou povezu musí být v originálním balení a nebo je mohu mít v týdenním rozdělovníku léků?….
  děkuji za odpověď….Mirka

 45. Mike napsal:

  Pozor WizzAir již neumožnujě vzít si na palubu příruční zavazadlo platí se každé, jen úplně malé je zdarma !!! Za chvíli se budě platit i za WC, kam to spěje je šílený

 46. Dominik napsal:

  Dobrý den,
  13.12. letím na 3 dny do Amsterdamu se společností easyjet. Beru si jen příruční zavazadlo. Chtěl bych se zeptat, zda si mohu vzít např. polívku v prášku, ovesnou kaši v prášku, chleba apod.???
  Předem děkuji za odpověd :)

  • Petra Svobodová napsal:

   Ano takové věci si po Evropě vzít můžete

 47. Andrea napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat zda si do letadla mohu vzít borůvky??? Vím, že je to hloupý dotaz,ale ráda bych je dala kamarádovi na cestu jako překvapení a byla bych nerada kdyby je musel vyhodit:)

  Díky

  • Petra Svobodová napsal:

   Po Evropě by to neměl být problém, dále už bych to nedoporučovala.

 48. Daniela napsal:

  Chci se zeptat na jeden z predchozich nezodpovezenych dotaz u a to jestli si muzu vzit do prirucniho zavazadla hrnicky? Dekuji.

  • Petra Svobodová napsal:

   Ano můžete, jen pokud budou kovové, tak je možné, že vám je ručně zkontrolují, ale dovolené jsou.

 49. Havlíčková Andrea napsal:

  Dobrý den,jak je to tedy s parfémy,mohou se brát do příručního zavazadla, třeba jen 50ml?Děkuji za odpověď.

 50. ANDREA K. napsal:

  dobrý den ,cestuji do Dubaje ,chci se zeptat ,zda-li si můžu vzít do letadla kromě příručního zavazadla ,malou kabelku.kde budu mít malý deodorat tekutý,léky,brýle,žvýkačky,foťák,mobil,Je vše si s sebou možné vzít ? Děkuji Andrea

 51. ANDREA K. napsal:

  -jen doplním ,letím se společností EMIRATES,,
  Andrea

 52. Renata napsal:

  Dobrý den,
  letím se společností Lufthansa do Alžírska,mohu si do příručního zavazadla vzít žehličku na vlasy,fén a oblecení?
  Děkuji za odpověď.

 53. Radek Končitík napsal:

  Přeji dobrý den. Rád bych věděl kolik jídla pití i alkoholu můžu mít sebou na
  pracovní cestu která trvá měsíc.Letím do Egyptu.Samozřejmě mě zajímá kolik můžu mít zavazadel a jejich váhu. Děkuji KONČITÍK RADEK

  • Milan Hofman napsal:

   Radku, čtu dobře? Na pracovní cestu a alkohol? Odpověď: na pracovní cestu žádný alkohol!

 54. Tomas Ch. napsal:

  Dobrý den, za dva dny letím s Ryanair do londýna za kamarádem, ten by ode mne chtěl dovést, uzené maso, tlačenku a slivovici. Chtěl bych se zeptat jestli s těmito věcmi nebude problém, především s tou tlačenkou. Mám jen příruční zavazadlo.
  Děkuji.

 55. Miloš napsal:

  To si myslím že neprovezete. Mě neprošla ani jedna klobása a placatka.

  • Milan Hofman napsal:

   Řekl bych, že největší problém může nastat tehdy, když si pan cestovatel po odstartování vybalí načesnekovanou domácí sekanou a začne se ládovat. Jednou se mi to stalo ve velmi ranním autobusu do Prahy a asi jen díky tomu, že byli všichni rozespalí, nedošlo k vraždě.

 56. lucik napsal:

  Kolik věcí si můžu vzít do letadla?

 57. Květuše Balíková napsal:

  Mohu si do letadla vzít jako příruční zavazadlo raketu na tenis?

  • Milan Hofman napsal:

   Můžete si vzít jakoukoliv raketu, ale bez rozbušky a explosivní náplně!

 58. Markéta napsal:

  Můžu mít v letadle zapnutý notebook ?

 59. Monika napsal:

  Můžu si vzít do letadla skleničky na víno? Nerada bych, aby mi je vyhodili a v kufru by se mi jistě rozbily. Letím s Easyjet do Manchesteru.

 60. Dede napsal:

  Dobry den,
  Chtela bych se zeptat, jestlip rodavaji Slim Agenda a Royals v Duty Free v Mosnove? A jestli ne, kolik kartonu muzu privezt do Londyna?
  Dekuji

 61. Monika napsal:

  Chtěla bych se zeptat, letíme s Ryanair do Říma a pouze s příručním zavazadlem, mohu si vzít tedy kufr (který odpovídá rozměrům) a také kabelku? a také jsem pořádně nepochopila, jak je to s těma tekutinama, mohu si teda vzít tekutiny do 1l, a mám je mít všechny v jednom sáčku, nebo každé zvlášt? A jestli jsem to dobře pochopila, tak každá tekutina má mít max 100 ml? nebo může mít i více, pokud se vejdu dohromady do 1l? Děkuji za odpověd :)

  • Perry napsal:

   Buď kufr, nebo kabelku, povoleno je pouze 1 příruční zavazadlo (alespoň tak je tomu u Ryanairu, transvia má povoleny dvě co celkového limitu např.). Jednoduše dejte kabelku do příručního kufru.
   Tekutiny:Každá musí mít zvlášť 100ml, ale celkový obsah nesmí přesáhnou 1l. Všechny lahvičky dát do uzavíracího sáčku (dají se koupit na letišti).

 62. Anežka napsal:

  Dobrý den mohla bych se zeptat jestli si můžu vzít vipnutej mobil…

 63. Martin napsal:

  Dobrý den,

  mám otázku? Je možné si vzít do příručního zavazadla elektronickou cigaretu??

  Děkuji za odpověď

 64. Kateřina napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možno vzít si do příručního zavazadla jídlo, konkrétně medovník, Marlenka. Letím do Anglie s Ryanair.
  Děkuji za odpověď

 65. Zdena Fialová napsal:

  Mohu mít u sebe elektronickou cigaretu?

 66. Monika napsal:

  Dobrý den, letím s WizzAir do Anglie a potřebovala bych vědet, jak je to s antikoncepcí.můžu ji mět v odbavenem zavazadle pouze s příbalovým letákem,nebo potrebuju potvrzení od doktrora?
  děkuji za odpověď

 67. jana martinakova napsal:

  Ahojte muzu si z Irska odvest nejake mensi kameny do CR v prirucnim kufru? dekuji

 68. Klára Hubalová napsal:

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat ,zda si můžu vzít do příručního zavazadla řízky, parfém a holitka které máji na sobě plastový kryt a ještě ustní sprej. Letím se společnosti Wizz

  • Milan Hofman napsal:

   Žádné řízky! To se s nimi chcete cpát po cestě? Jedete snad něco vyřídit, ne na výkrm, ne?

 69. Radka napsal:

  Dobrý vecer jak je to prosím s léky a injekcemi na ředění krve v příruční zavazadle do letadla. Dekuji

 70. Marcela napsal:

  Dobrý den,
  letíme do Edinburghu s Easyjet a vzhledem k deštivému počasí ve Skotsku by mě zajímalo, jestli si do letadla mohu vzít velký neskládací deštník s plastovou špičkou. V Praze myslím, že by to prošlo, ale nerada bych abych s tím měla problém Edinburghu.
  Děkuji za odpověd´

 71. lucik napsal:

  Dobrý den v srpnu jedu na dovolenou do Turecka můžu mít s příručním zavazadle přenosný CD přehrávač?

 72. jarmila valkova napsal:

  dobry den, mohu v letadle používat elektronickou cigaretu? Děkuji

  • Milan Hofman napsal:

   Samozřejmě že nesmíte, nikdo není na vaše cigarety a váš zlozvyk zvědavý! A můžou být tisíckrát elektronické.

   • Danny napsal:

    Vy musíte být hrozný kretén. Soudím podle Vašich tupých odpovědí.

 73. Michaela napsal:

  Dobrý den letím se společností Iberia a koupila jsem si na Kanárech 2 lahve vína (každé 0,75l), mohu si je vzít do příručního zavazadla? protože se bojím že to víno v kufru by na konci bylo všude.
  Děkuji za odpověď.

  • Perry napsal:

   Ne, i vpříručním zavazadle pouze do objemu 100ml.
   Hold pořádně zabalte do oblečení. :)

 74. Martina napsal:

  Dobrý den, letím se společností Wizzair do Říma a chtěla jsem se zeptat, jestli můžu mít s sebou do letadla kromě velkého kabinového zavazadla(s poplatkem) i kabelku? A notebook si můžu dát do velkého kabinového zavazadla? Děkuji za odpověď

 75. Lucka napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat zda můžu mít v příručním zavazadle cigarety a sirky, nebo zda to můžu dát do odbaveného zavazadla. Moc děkuji za odpověď.

 76. Simona napsal:

  Můžu si vzít do kufru deodorant?

  • Huskcie napsal:

   Ano, ale nesmí být v tlakové nádobce (sprej), zároveň nesmí mít lahvička vyšší obsah než 100ml a musíte ji „odprezentovat“ v průhledném sáčku s ostatními tekutinami – toto platí i pro tuhé deodoranty.

 77. Andrea napsal:

  Dobrý den, je problém s jídlem v příručním zavazadle nebo je povolené? :)

 78. Pavla napsal:

  Dobrý den, v listopadu odlétám do Edinburghu a zajímalo by mne, zda je možné u společnosti EasyJet převážet v letadle deštník. Mám typicky průhledný anglický deštník typu hole (spičku má zakulacenou) a je mi líto ho v ČR nechat :) ale nejsem si jistá, zda ho můžu mít na palubě nebo musí jít ve velkém zavazadle..Děkuji za rady :)

 79. Slap napsal:

  Se společností RYANAIR letím do Londýna a budu mít jen příruční zavazadlo, které má vážit max. 10 kg. Mohu mít ještě kabelku ? Pokud ano, kolik může max, vážit, nebo s vahou kabelky musím počítat v těch 10 kg? A jaké má mít kabelka rozměry ? Za odpověď předem děkuji

  • Huskcie napsal:

   Vše je uvedeno v přepravních podmínkách: One cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms may be carried per passenger*. Hvězdička znamená, že větší zavazadlo může u vytížených letů jít zdarma do úložného prostoru, ale menší „kabelku“ si vyždy můžete vzít s sebou na palubu a mít v ní klidně základní kámen či cihlu na stavbu svého nového domu v zahraničí, to jest bez váhového omezení. ;-)

 80. Zdena napsal:

  Dobry den

  prosim jaka je vaha zavazadel do Tunisu děkuji Z

 81. Martina napsal:

  dobry den, prosim o radu, letim z USA do Vidne a potrebuji vedet jestli bych si mohla vzit do prirucniho zavazadla asi dva pary botu jako darek a prilbu na kolo, kufr mam uz plny a bojim se, aby se mi prilba nerozbila
  diky za info, letim tuto sobotu

 82. Renča napsal:

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda mohu vzít do podpalubí u společnosti Rayair trasu Bratislava – Malaga …domácí slivovici (neoriginální láhev )+ další dva jiné typy alkoholu, uzené, a několik dalších typicky českých specialit…??? Letíme ta týden. . Děkuji za odpověď

 83. martina napsal:

  Kolik litru mohu mit v odbavenem kufru, vite nekdo prosim?

 84. Anna napsal:

  lidi projeďtě si celou diskuzi než se zeptáte na něco, co se tu už 10x probíralo!

 85. Ema Kratochvílová napsal:

  Milan Hofman by si měl vyndat ten kaktus ze zadku a začít lidem odpovídat bez té arogance, když je to očividně jeho jediná náplň života!

  • Huskcie napsal:

   Odpovědi pana Hofmana zde jsou velmi trefné a vtipné a po tom co jsem si prošla celou diskusi se nedivím, že některé dotazy jsou ponechány bez odpovědi a jiné odpovězeny s notnou dávkou ironie!

 86. peta napsal:

  Dobrý večer, co vse muže mit v letadle pasažér, třeba notebook, zapalovač i batoh?

 87. Domca napsal:

  Dobrý den, letim do Velke Britanie se spolecnosti jet2. Chci se zeptat jestli muzu mit prirucni zavazadlo podle rozmeru jak uvadi na strankach spolecnosti a k tomu do letadla jeste malou kabelku?

 88. Adéla Nejezchlebová napsal:

  Dobry den :) letíme za pár dnů do Španělska s RyanAir..mám dotaz.. Teď jsem si koupila kabelku, kterou jsem si chtěla vzít k příručnímu zavazadlu. Jenže je na šířku 25 cm a ne 20 cm myslíte že to bude velký problém a nemám si ji brát ? A nebo mi těch 5 cm odpustí?? :)

  • Milan Hofman napsal:

   Máte mít teoreticky pouze 1 Cabin baggage, ale být Vámi tak si kabelku vezmu pod paži a jdu. Osobně jsem před pár dny letěl a měl jsem ruksak jako Cabin baggage a hodně velkou ledvinku kolem pasu a neměl jsem problém. Kdybych ho měl mít, tak tu ledvinku dám do toho Cabin baggage a hotovo.
   Někde se může stát, že Vám budou Cabin baggage vážit, ale pochybuji, že Vám někdo bude měřit centimetry, pokud se jedná o 5 cm tak to už vůbec ne. Pěknou cestu!

 89. Pavel napsal:

  Dobrý den, chystám se navštívit letecky Ukrajinu, chci se zeptat, zda si mohu vzít do příručního zavazadla 4 krémy zn. dermacol, je to dárek a nechci kvůli tomu odbavovat zavazadlo

 90. Marie napsal:

  Dobrý den,

  poletím společností EasyJet do Londýna navštívit známý a chtěla bych jim přivézt něco z Česka. V našem regionu je to broušené sklo. Protože ale jedu jen na chvilku, neberu si s sebou zavazadlo do podpalubí, ale jenom příruční. Bude to problém? Je zle nějaká šance broušené sklo převézt? (třeba jednu menší mísu, nebo dvě skleničky) Děkuji za odpověď :)

 91. Johanka napsal:

  Dobry den. Poletim Praha- Londyn spolecnost Wizzair. Muzu prepravovat sebou do letadla spolecne s prirucnim zavazadlem destnik ( parasol ). Klasicky pansky velky parasol. Dekuji za odpoved.

 92. Marian napsal:

  Dobrý večer.Mohu si vzít u společnosti Easyjet ještě navíc kromě příručního zavazadla i notebook??? Děkuji

  • vera napsal:

   take mam stejny nazor zda si ho mohu vzit jen v tasce na notebooku nebo do prirucniho zavazadla

 93. Dont know napsal:

  Muzu si vzit sebou zehlicku na vlasy?

 94. Tomáš napsal:

  Dobrý den,
  můžu si vzít do letadla vrtačku? Letním do Chorvatska

 95. matt napsal:

  Dobrý den, jelikož mi po cestě do Thajska ztratili batoh, obrátil jsem se na pojišťovnu. Batoh byl ještě v Praze zabalený tou folii jak to dělají na letišti. Po vyzvednutí ztraceného batohu byl batoh rozbalený a chyběla mě v něm nabíječka power bang 10 000mAh. V pojištovně mě řekli, že mi powerbang neproplatí, jelikož cituji: „Z poistenia sme nemohli preplatiť nabíjačku (tech. veci majú byť v príručnej batožine)“ . Je to oravdu tak? vždyť většinou se lidé ptají, jestli si vůbec power bang mohou vzít do příručniho. Děkuji předem za Váš názor

Komentáře nejsou povoleny.