Londýn – oblíbená destinace po celý rok

Ještě jste nebyli v Londýně? Děláte chybu! Je to obrovské město, kde si každý najde to, co ho zajímá. Samotné město nabízí bohatou historii, ale i mnoho nákupních příležitostí. Není tedy divu, že tam denně vyráží z České republiky nejvíce letadel.

Jak se dopravím do Londýna?

Londýn je vzdálen od Prahy 1000 kilometrů, a proto cesty po zemi trvá velmi dlouho a často se ani nevyplatí. Autobus z Prahy tam totiž jede 24 hodin a zpáteční lístek stojí 1690Kč. Za tuto cenu již lze v akci sehnat i letenky z Prahy nebo Brna. Využijte zejména nízkonákladové společnosti RyanAir (Praha) a Wizzair (Praha, Brno).

Tip: Hledejte letenky Londýn a pzp online

Při letecké dopravě dávejte pozor na které letiště dorazíte, protože Londýn má v okolí 4 mezinárodní letiště Londýn Heathrow (LHR), Letiště Londýn Gatwick (LGW), Letiště Londýn Stansted (STN) a Letiště Londýn Luton (LTN). Některé jsou vzdáleny i desítky kilometrů a doprava do centra je tak delší a dražší než byste čekali!

Kde se ubytovat v Londýně?

Ubytování v Londýně patří obecně mezi dražší, ale vždy záleží na vaší náročnosti. Jako levnější alternativu doporučujeme využít hostely nebo zkusit najít ubytování přes portál AirBnb.com Počítejte s cenou kolem 700-1500Kč na osobu, pokud chcete bydlet v dobré části města blízko centra města.

Co dělat v Londýně?

  • za výhodnými nákupy
  • za památkami
  • zdokonalit se v angličtině

Londýn je obrovská aglomerace, která obsahuje spoustu atrakcí i mimo centrum města. Třeba letecké muzeum Duxford, kde se můžete podívat na letadlo Concord. Chcete navštívit dům Winstona Churchilla? Pak se vydejte kousek dále do  Chartwellu. Pokud se vydáte za nákupy, určitě nevynechejte jedno z největších nákupních center na světě Bluewater. Chcete zažít pořádný adrenalin? Pak můžete navštívit Thorpe park se spoustou šílených atrakcí, pokud si tedy troufnete :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Letenky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.