Proč jít studovat angličtinu do zahraničí? Které země jsou nejžádanější

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Znalost cizích jazyků je v dnešní době jedním ze základních klíčů k úspěchu v zaměstnání či při jeho získání. Světovým jazykem číslo jedna je bez pochyb angličtina, kterou se většinou snadno domluvíte i v zemích, kde angličtina není úředním jazykem. Nicméně pokud se ji chcete vydat učit do zahraničí, jsou právě země, kde je úřední jazyk angličtina nejvhodnější. Které to jsou a kolik vás taková cesta vyjde?

Jak na efektivní učení jazyka?

Znalost jazyka lze získat v jazykových kurzech na místních jazykových školách. Stále větší oblibě se však těší jazykové kurzy v zahraničí. A to nejen kvůli atraktivitě místa a věhlasu zvolené školy. Na zahraničních jazykových kurzech probíhá učení jazyka efektivněji, protože učení nekončí opuštěním učebny.

Obklopeni anglicky hovořícím prostředím nasáváte znalosti i v běžném životě po skončení výuky – v obchodě, restauraci či při cestě hromadnou dopravou. Výukový efekt se ještě umocní, pokud jsou účastníci kurzu různé národnosti a nemají jinou možnost, než i mezi sebou o přestávkách komunikovat anglicky. Zvyknete si tak na různé přízvuky lidí z různých koutů světa.

Typy pobytů a destinace

Nejčastěji lidé volí jazykově vzdělávací pobyty v rozsahu 2-4 týdnů, které jsou specializovány na intenzivní výuku jazyka. Jazykové pobyty jsou nabízeny pro všechny věkové kategorie od kurzů pro děti a studující mládež, přes dospělé až po vysoce specializované kurzy pro  profesionály.

Chcete spojit zábavu, práci a studium jazyků? Můžete vyrazit na roční studijní pobyt na jižní polokouli. Letenky do Austrálie nebo Nový Zéland vyjdou na 30 000 Kč.

Stále větší oblibě se však těší nejen čistě studijní pobyty. Rozšiřujícím se trendem se stalo zahrnout výuku jazyka do běžné letní dovolené a spojit tak chvíle odpočinku s aktivním učením jazyka v příjemném prostředí či v průběhu zajímavých aktivit zpestřujících dovolenkový pobyt.

Za výukou angličtiny Češi nejčastěji vyráží do Velké Británie a to především vzhledem k finanční dostupnosti pobytů v tomto místě. Nejoblíbenější lokalitou potom patří jih Anglie. Letenky do Anglie koupíte již od 1 000 Kč za jednosměrnou letenku. Využijte nízkonákladové společnosti RyanAir / WizzAir / EasyJet (možná místa odletu jsou Praha, Brno nebo Ostrava dle konkrétního přepravce).

Velice lákavými jsou však i studijní pobyty v Americe a Austrálii, tyto destinace volí častěji zájemci o delší studijní pobyty. V USA zájemci o studium jazyků nejčastěji navštěvují kurzy v New Yorku, San Francisku, Chicagu a Bostonu. Takový pobyt se již vyplatí na delší období, protože letenky do USA stojí od 10 000 Kč výše.

Jak studijní pobyt zajistit?

K zajištění studijního pobytu můžete využít například služby agentur, které se zabývají nejen zajištěním jazykového kurzu, ale nabízí i zprostředkování ubytování, dopravy, cestovního pojištění či potřebných víz. Nejběžnějším typem ubytování je ubytování v hostitelských rodinách, které jsou agenturami prověřeny.

U každého kurzu lze ale zvolit i další alternativu v podobě ubytování v hotelu či apartmánu. S využitím služeb agentury se zajištění pobytu stává velmi jednoduchým krokem, kdy vám postačí pouze zvolit město a školu, kterou chcete navštěvovat a spojit se s agenturou, která vámi zvolenou destinaci nabízí.

Podívejme se ještě na orientační ceny pobytů. Dvoutýdenní studijní pobyt v Londýně vyjde od 10 000 Kč, v Brightnu na jihu Anglie potom dvoutýdenní kurz vychází levněji a lze zajistit od 7 000 Kč. Dvoutýdenní pobyt v Chicagu pořídíte od 15 000 Kč. Do ceny není zahrnuta doprava.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Komentáře nejsou povoleny.