Six Flags – Great Adventures – nejšílenější horské dráhy na světě

Mnozí z vás raději po přečtení nadpisu článek přeskočí, protože na nejšílenějších horských dráhách na světě můžete začít srovnatelné přetížení jako ve stíhačce. Může vás to vystřelit rychlostí Formule a ty opravdu extrémní vše toto kombinují v jednu atrakci. Vítejte ve světě 5 nejlepších horských drah na světě.

Six Flags – Great Adventures se nachází v americkém zábavním parku kousek od New York. Tento park jsme osobně navštívili, takže vám přinášíme naše reálné zážitky doplněné o video.

Kingda Ka – volným pádem 140 metrů

Nejvyšší horská dráha na světě a do nedávna i nejrychlejší je obávaný Kingda Ka. Dokáže zrychlit z 0 na 206km/h za neověřitelných 3,5 sekundy! Tato rychlost se pak rychle snižuje díky vystřelení na 140 metrů vysokou konstrukci. Z této výše pak již opět rychle míříte k zemi. Tentokrát na vás působí opačné přetížení. Celá tato jízda trvá 30 sekund a čekají se na ni klidně i 3 hodinové fronty. Co na ni říkáte? Šli byste také?

El Toro

Tato dřevěná horská dráha na první pohled ničím nevyniká – není nejvyšší ani nejrychlejší. Nicméně to není nejdůležitější pro silný zážitek. Ten je umocněn dřevěnou konstrukcí a zdánlivě velmi volnou zábranou ve vozíku. Proto i přesto že nemá žadné světové nej patří nejoblíbenějším horským drahám na světě.

Batman

Batman je vyniká především množstvím zákrutů, kdy chvílemi opravdu nevíte, zda jste nahoře nebo dole. Před jízdou je dobré nejíst :-)

V letošním roce byla v parku Six Flags Great Adventures otevřena nová horská dráha Green Lantern, která slibuje 4D zážitek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy a triky, Zajímavosti se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.