Vybíráme rodinný stan pro vaši letní dovolenou

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Letní dovolené pod stanem se těší stále velice vysoké oblibě. Tento druh dovolené si mohou užít všechny věkové kategorie, pokud budou chtít. Nejdůležitějším druhem vybavení pro dovolenou pod stanem je samotný stan. Proto je třeba správnému výběru stanu věnovat dostatečnou pozornost, aby vám dokonale vyhovoval a splňoval všechny vaše požadavky.

Základem výběru je správná velikost

Pokud se rozhodnete vyjet pod stan s celou rodinou, je důležité vybírat správnou velikost stanu. Tu vybírejte podle počtu osob v rodině a také podle vaší výšky. Délka stanu by měla být o 20 až 50 cm delší, než je výška vašeho největšího člena. Nejvíce rozšířenou kategorií na našem trhu jsou stany pro 2-3 osoby. Pokud je vaše rodina pětičlenná, nemusíte se ničeho obávat. I takové stany najdete. Označují se jako rodinné stany, často mají i větší předsíňku.

Jak budete stan používat?

Při výběru také musíte zvážit, jaké funkce bude stan plnit. Pokud budete ve stanu pouze přespávat, stačí vám některý z obyčejných modelů. Pokud budete ve stanu trávit podstatnou část dne, musíte vybrat takový model, který splní vaše očekávání. Některé druhy stanů jsou vybaveny kompletním komfortem. Mohou obsahovat předsíň, úložný prostor, oddělený spací prostor, sítě proti hmyzu. Dokonce mohou mít výšku takovou, ve které se můžete i pohodlně postavit. To umožní větší využití stanu. Například je možné snadno použít i nafukovací matrace, které zpříjemní váš spánek.

Kempingový set vše v jednom, zdroj: vyprodeje.net

Kempingový set vše v jednom, zdroj: vyprodeje.net

Cena musí odpovídat kvalitě

Tvary stanů jsou velice různorodé. Můžete vybírat kopule, tunelové stany, stany typu A, kombinované stany nebo dokonce moderní varianty stanů v netradičním provedení. Každá z nabízených konstrukcí má svoje kladné i záporné stránky. Záleží na každém uživateli, který model bude nejvíce vyhovovat.

Tip: Vyrážíte se stanem na vodu? Podívejte se na různé nafukovací čluny, které určitě přijdou vhod.

Jaký zvolit materiál?

Použitý materiál má velký vliv na spokojenosti uživatele. Každý stan se při stanování stává domovem. Je důležité, aby byl odolný proti vodě a povětrnostním vlivům. Každý stan by proto měl obsahovat dva pláště. Ty zaručují vysokou ochranu proti vodě i poškození a zajišťují správnou kondenzaci par. Také zvolený materiál by měl být dostatečně odolný. Materiálem, který vykazuje vysokou odolnost jsou v dnešní době syntetické tkaniny s nátěrem na bázi polyuretanu (PU) nebo silikonu. Ten je potřeba po určité době obnovovat pomocí speciálních impregnačních sprejů.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Magdalena Hándlová G+

Komentáře nejsou povoleny.