Přestavby na elektrokolo pomáhají zdolat cyklistům i nejnáročnější kopce

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Fyzicky méně zdatní cyklisté mívají v náročnějších terénech potíže s vyjetím prudkých kopců. Ani nejkvalitnější bicykl vám nezaručí, že nebudete muset sesednout z kola a kus kopce vyjít pěšky. Dá se však udělat jednoduchá přestavba na elektrokolo, která problém rázem vyřeší.

Elektrokola jsou fenoménem poslední doby. Přestavbu klasického kola na elektrokolo dokonce využívat i zkušení cyklisté. Jde o drobnou úpravu, která vám během jízdy výrazně usnadní práci se šlapáním.

Přestavba není složitá, ale přenechte ji na profesionálech

Do klasického kola se zabuduje elektroset s výkonem až 1500 W. Díky tomu pak máte menší problémy se šlapáním. Zvládnete hravě vyjet i nejtěžší kopce, aniž byste museli sesedat ze sedla.

Přestavba je poměrně jednoduchá, je ale zapotřebí, aby ji vždy provedl odborník. Ten i doporučí, zda je lepší zvolit umístění motoru na přední či zadní kolo. Obecně platí, že motory s vyšším výkonem je vhodnější umístit na zadní kola.

Jde o praktickou pomůcku, která vám zpříjemní cyklovýlety

Výhody elektrokola jsou zřejmé. Určitě se nemusíte stydět za to, že své kolo necháte takto přeměnit. Jde o pomůcku, kterou využívají už tisíce rekreačních cyklistů. Na kole motůrek na první pohled není vůbec patrný, ani během jeho užívání nejde zařízení nijak rozpoznat. Vy to však jako cyklisté rozhodně poznáte. I těch pár wattů vám pomůže při jízdě, nebudete se muset tolik namáhat.

Jde o ideální pomůcku, která umožňuje užít si jízdu na kole i méně fyzicky zdatným jedincům. Skvělým pomocníkem je ale i pro lidi, kteří jsou po úrazech a nemohou tolik zatěžovat nohy. S elektrokolem budou vaše cyklovýlety skutečným zážitkem, nikoliv spíše utrpením. Bez obav se můžete vydat i do hor a zdolávat náročné kopce, na které byste si s „obyčejným“ kolem nejspíše netroufli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.