Jaké letecké společnosti můžete využít na lince Praha – Dubaj?

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Již se poohlížíte po cíli své letošní dovolené a stále váháte? Aktuálně vycházejí velmi výhodně cesty do Spojených arabských emirátů. Díky přímému spojení je cesta pohodlná a tři sobě konkurující dopravci na trase Praha – Dubaj jsou nuceni udržovat ceny letenek příjemně nízko.

Čím lákají Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou velmi bohatou zemí, kde turisté zažijí nádech exotiky a zároveň se mohou cítit zcela v bezpečí. Celoročně teplé počasí slibuje pohodovou dovolenou u moře s jistotou teplého počasí i příjemně teplého moře. Čisté písečné pláže s průzračným mořem lemují moderní hotelové komplexy nejen ze skupiny Accor hotels.

Ve velkých městech se setkáte s moderními výškovými budovami a obrovskými nákupními centry, kde se vám podaří velmi výhodně nakoupit elektroniku a oblečení.

Ohromí vás velikost umělého ostrovu ve tvaru palmy Jumeirah. Na kterém se nachází množství luxusních dubajských hotelů. Tento umělý ostrov již kapacitně nestačí, a proto se nedaleko buduje větší.

Palm Jumeirah, zdroj: wikipedia.org

Palm Jumeirah, zdroj: wikipedia.org

Nevšední zážitek poskytne návštěva pouště. Nekonečné moře písečných dun vám učaruje.

Do Dubaje však necestují pouze turisté mířící do Spojených arabských emirátů. Výhodné ceny letenek přivádí na dubajské letiště také cestující mířící dále do asijských zemí. Dubaj je pro ně ideálním místem k přestupu na další let.

S jakou společností letět do Dubaje?

Přímé lety na trase Praha – Dubaj zajišťují tři přepravci. Kterého z nich zvolit? Seznámíme vás s kvalitou služeb, kterou při letu nabízejí. A porovnáme také ceny letenek. Ceny jsou pouze orientační, neboť cena letenky závisí také na konkrétním termínu letu. Pro porovnání cen jsme zvolili červnový termín letu v ekonomické, tedy nejlevnější třídě. Porovnáváme tedy nejnižší nabízené ceny letenek.

Smart Wings

Český přepravce Smart Wings se řadí k nízkonákladovým společnostem. Proto můžete očekávat levné letenky, ovšem za cenu menšího pohodlí. Přeprava je zajištěna staršími letadly Boeing 737. Vzhledem k délce letu se během cesty dočkáte také občerstvení, ačkoliv to u nízkonákladových společností není zcela obvyklé. Nicméně náročnější zákazníci budou nabídnutým jídlem v letadle nejspíš zklamáni.

Nejste-li z Prahy, můžete využít k přepsání před letem Hotel Ibis Praha

Na trase Praha – Dubaj létají Smart Wings pravidelně každý den. Odlet z Prahy je vždy v 10:20 (v zimě v 9:20). Přílet do Dubaje je naplánován na 18:30. Délka letu je 6 hodin a 10 minut (nenechte se zmást časovým posunem Dubaje proti Praze v létě o +2 hodiny)

Z Dubaje do Prahy se také dostanete libovolný den v týdnu. Odlet z Dubaje je vždy v 19:30. Do Prahy se navrátíte v 0:20. Doba letu je tentokrát 6 hodin 50 minut.

Zpáteční letenka pro jednu dospělou osobu včetně všech poplatků vychází přibližně na 7 500 Kč.

Jedno z největších letišť na světě, zdroj: wikipedia.org

Jedno z největších letišť na světě, zdroj: wikipedia.org

Emirates

Společnost Emirates patří ke světové dopravní špičce. Nabízí přímo lety s naprostým pohodlím i mnoha doplňkovými službami. Na trasu Praha – Dubaj nasadili největší dopravní letoun Airbus A 380, který cestujícím nabídne luxusní zážitek z letu. Kromě občerstvení se můžete těšit na možnost doplňkového programu v podobě filmů nebo her.

Emirates zajišťuje lety z Prahy do Dubaje rovněž každý den v týdnu. Odlet z Prahy je vždy v 15:55 s příletem do Dubaje ve 23:55. Doba letu je přesně 6 hodin.

V nejlevnější třídě Economy Saver vyjde zpáteční letenka na cca 10 200 Kč včetně všech poplatků.

flydubai

Třetím dopravcem je dubajská nízkonákladová společnost flydubai. Ta nabízí nižší ceny než Emirates, nicméně relativně podobný komfort a služby.

Lety z Prahy jsou zajištěny čtyřikrát týdně, ve dnech středa, pátek, sobota a neděle v 13:50 s příletem do Dubaje v 21:50. Zpátky z Dubaje se startuje v 8:10, přílet do Prahy vychází na 12:55.

Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 7 800 Kč včetně všech poplatků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Letenky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.