Poslední možnost navštívit výstavu Titanic v Praze

Tragicky proslulý Titanic dodnes přitahuje pozornost lidí na celém světě. Luxusní loď pyšnící se titulem největší parník své doby dodnes fascinuje nejen svým vybavením. Lidi zajímají i příběhy cestujících a jejich rodin. Nahlédnout do interiérů lodi i do osudů některých pasažérů můžete na výstavě Titanic, která zavítala i do Prahy.

Titanic odplouvá z Prahy na konci června

konferenční prostory v praze

Celosvětová výstava Titanic se v únoru tohoto roku přesunula i do našeho hlavního města. Stát se na několik hodin pasažérem Titanicu můžete na výstavišti Letňany, a to každý den od 9 do 20 hodin, přičemž pokladní vám poslední lístek prodá v 18:30.

Naposledy se můžete „nalodit“ 30. června 2016, poté již výstava zamíří dál. Zbývá tedy poslední měsíc k návštěvě této celosvětově oblíbené výstavy. Výhodou je, že prvotní nával již opadl, proto se nemusíte obávat davů návštěvníků. Především ve všední dny je na výstavě volněji.

Pokud tedy patříte k těm, kdo nenávidí narvané sály a vše si chtějí v klidu a důkladně prohlédnout, vyražte do Prahy na prodloužený víkend. Na všední den si naplánujte výstavu Titanic a o víkendu navštivte pražské památky nebo botanickou či zoologickou zahradu.

O výstavě

Výstava je koncipována tak, že budete přímo vtaženi do historie. V pokladně dostanete vstupenku se jménem jednoho ze skutečných cestujících. Na konci výstavy se dozvíte, zda tento člověk ztroskotání lodi přežil či nikoliv.

Během prohlídky navštívíte dokonalou rekonstrukci některých částí lodi – kajuty pro cestující, chodba, jídelna i strojovna lodi. Seznámíte se s politickou situací té doby i s podrobnějšími osudy cestujících.

Pražská výstava navíc poukazuje i na českou stopu na Titanicu. Vypráví také o osudech českých a slovenských cestujících.

Velmi cenné jsou předměty, které pochází přímo z Titanicu a které byly zachráněny ze dna moře. Jde nejen o nábytek a další zařízení (umyvadla, …), ale také o osobní věci pasažérů – kabelky, hodinky a podobně – které ještě více přibližují osudy dávno minulé.

Pro větší informovanost si lze zapůjčit audioprůvodce se sluchátky, který vám poskytne podrobný výklad k jednotlivým exponátům.

Ubytování v Praze

Pokud nejste z Prahy, naplánujte si prodloužený víkend v našem hlavním městě. Jen tak si výstavu dokonale vychutnáte, aniž byste museli pospíchat. A cestu do Prahy můžete využít nejen k návštěvě výstaviště, ale i dalších pražských zajímavostí. Zážitků se nabízí celá řada, od návštěvy památek až po večerní kulturní vyžití.

Pohodlné ubytování lze sehnat i v centru Prahy. Perfektně zařízený moderní hotel v centru je například hotel Botanique, který se nachází na ulici Sokolovská. Svým hostům nabízí moderně vybavené prostorné pokoje. Pro větší soukromí a klid jsou všechny pokoje odhlučněny, nemusíte se tedy bát, že by vás rušili návštěvníci ubytovaní vedle vás.

V nabídce hotelu jsou nejen klasické dvoulůžkové pokoje s manželskou postelí, ale naleznete zde i třílůžkové nebo rodinné pokoje. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení, vybavení pokojů plochou obrazovkou a připojení k Wi-Fi zdarma. Hotel nabízí i moderní konferenční prostory v Praze.

Stravování zajišťuje hotelová restaurace Bistro Praha s útulnou atmosférou. Posedět můžete také v příjemném moderním baru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.