Do jakých zemí je třeba sjednat cestovní pojištění?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Cestování dnes miluje stále více lidí. A není se čemu divit, jelikož může být spojeno jak s odpočinkem, tak třeba i s poznáním zajímavých míst. Abychom měli jistotu toho, že budeme také ochráněni, je dobré si sjednat cestovní pojištění do zahraničí.

Nejjednodušší cestou, jak najít nejlevnější cestovní pojištění, je využít jeden z mnoha srovnávačů. Pokud jde například o cestovní pojištění do EU, tak se jeho ceny mohou pohybovat v jednotkách korun za jeden den ochrany. A tím se už dostáváme k tomu, že země Evropy jsou prvními, kde můžeme nejlevnější cestovní pojištění online sjednat.

Nespoléhejte na zdravotní pojištění ani v zemích Evropské unie

Naše zákonné zdravotní pojistka v zemích Evropské unie nemusí platit dostatečně. Určitě nemusíme připomínat, že ošetření, zejména na západ od nás, je mnohem nákladnější a bez cestovního pojištění vás čeká buď doplatek nebo kompletní úhrada výkonu. Ne všechny zdravotní zařízení mají smlouvy s pojišťovnami. Lepší je tedy problémům předcházet a cestovní pojištění raději mít uzavřené.

Myslete také na země mimo Evropu

Ano, i ty jsou destinacemi, kde můžete potřebovat ochranu. Nemusí to ale být nutně jenom státy ležící třeba v Asii, jelikož cestovní pojištění mimo EU budeme potřebovat i v případě, kdy cestujeme do USA, nebo třeba do Kanady. Kde patří zdravotní péče k nejdražším na světě.

Zapomínat bychom neměli na to, že je třeba zohlednit i charakter vaší cesty. A tak se může jednat třeba o cestovní pojištění na hory, které může být mnoha lidem prospěšné. Tedy pokud jedou lyžovat. Stejně tak myslete na to, že to nemusí být jenom základ v podobě pojištění léčebných výloh, ale že pojistit lze ještě celou řadu dalších situací, které mohou v zahraničí nastat. Jedině tak se nemusíte bát jakýchkoliv nadměrných výdajů.

Cestujete do rizikových zemí?

Třetí skupinou zemí jsou ty rizikové. Pokud si několik z nich popíšeme, mohou to být nejenom některé destinace ležící v Africe, ale mohou to být země ležící i na Blízkém východě. Mohou to být ale i některé oblasti na Ukrajině. I sem se nám ochrana více než hodí. A i zde můžeme využít srovnání cestovního pojištění. A to ani ne tak kvůli ceně, ale především kvůli tomu, abychom měli skutečnou jistotu spojenou s tím, že získáme odpovídající ochranu. A i zde platí, že lze sjednat cestovní pojištění online. Tedy z pohodlí domova, za pár minut a také za odpovídající ceny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.