ALPY táhnou, COVID lyžaře neodradil

Cestovní pojištění online

Náruživí lyžaři se už nemohou dočkat prvního letošního sněhu. Ačkoliv se bude díky koronaviru jednat o sezónu poněkud zvláštní, již dnes je jisté, že se jí milovníci SKI rozhodně nevzdají. Cestovní kanceláře hlásí, že počty zakoupených zájezdů do Alp převýšil 20 tisíc. Co na tom, že kromě lyží budou vedle lidí svištět i viry.

Bez pojistky ani krok

Pokud patříte k těm, kteří hodlají do ciziny za zimními sporty vyrazit, nezapomeňte po obdržení voucheru zajistit i cestovní pojištění. Cestovní pojištění s covid vás nenechá ve štychu, ani když dojde při zimních radovánkách k riziku nákazy. Pojišťovna ERGO poskytuje plné pojistné plnění mimo jiné i při léčbě lékařských výloh na koronavirus. A je zcela libovolné, kde se ráčíte nakazit. V případě cesty do zahraniční bude hradit nad rámec pojistných podmínek pojistná plnění z léčebných výloh i v zemi nebo oblasti, kam správní orgán doporučil necestovat v souvislosti s pandemií onemocnění COVID 19.  

Krom toho se cestovní pojištění vztahuje na léčebné výlohy a asistenční služby, zubní ošetření, pomoc v nouzi, ztráta cestovních dokladů a hlavně na běžné zimní i rekreační sporty bez přirážky. V ERGO jsou navíc specialisté na pojištění adrenalinových sportů a extrémních sportů.

Cestovní pojištění s covid

Výjimka pro karanténu

Poněkud jiná je ale situace v případě, že se v souvislosti s rizikem koronaviru dostanete do nařízené karantény. Tam jsou pojistná pravidla jiná. Výdaje na úhradu nákladů jdou bohužel na vrub pojištěnce. Bez pozitivní diagnózy nejste považován za nemocného a náklady na pobyt, ubytování, stravování, náhradní dopravu a ostatní částky vzniklé bezprostředně v souvislosti s prodlouženým pobytem z důvodu karantény cestovním pojištěním pokryty nejsou. Automaticky je ale prodlouženo klasické cestovní pojištění, a to bez nutnosti za dny navíc platit.

Cestovní pojištění online lze pořídit z pohodlí svého domova. Stačí k tomu vyplnit interaktivní dotazník a vyčkat na spojení se specialisty. Smlouva se sjednává na dobu určitou a má okamžitou platnost při platbě kartou. V případě jakýchkoli nejasností se můžete obrátit na nonstop asistenční službu ERGO pojišťovny na telefonu +420 221 860 626.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky, Zájezdy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.