Pension Florián v Pavlově vás zve nejen na víno

Pension Florian

Máte rádi víno, krásnou krajinu a pohodové lidi? Nejlepším místem pro vás je jižní Morava. Pokud přemýšlíte, že byste na chvíli vypnuli a užili si pár dnů bez sledování zpráv a nervů okolo práce, zveme vás do vinařské obce Pavlov. 

Pavlov leží v okrese Břeclav, ve vinařské oblasti známé pod názvem Pálava. Najdete ho na břehu vodní nádrže Nové Mlýny, pod zříceninou hradu Děvičky. Ano, je to srdce vinařského života nejen Moravy, ale celé naší země. Takže pokud chcete za vínem, zamířit byste si to měli rovnou sem! 

Obec Pavlov vás nadchne

Pavlov patří mezi nejstarší vinařské obce už od 15. století. A také proto se toto malé městečko může pyšnit řadou architektonických památek, které byly prohlášeny za památkovou rezervaci. Je to náves, socha sv. Floriána, hřbitov v barokním stylu a nebo kostel sv. Barbory. A také sem patří 19 vinařských domů se sklepy. Projít si tu můžete 3 km dlouhou naučnou vinařskou stezku se 7 zastávkami nebo naučnou stezku Děvín. V létě se nabízí koupání ve vodní nádrži a plavba na loďkách.

Penzion, který odráží genius loci

Chcete-li si své dny volna užít se vší parádou, doporučujeme vám rodinný pension Florián. Najdete tu příjemné posezení v zahradě a pokoje nabízí výhledy na obec Pavlov, nádrž Nové Mlýny nebo zříceninu hradu Děvičky. Interiér prošel nedávnou rekonstrukcí a apartmány jsou plně vybavené. K dispozici je tu lednice, televize, wi-fi a samozřejmě sociální zařízení. Kompletní informace najdete na stránce https://www.pensionflorian.cz/. Penzion má i svou vlastní restauraci a vinný sklípek. 

Na co se můžete těšit?

Na Moravě není žádné víno špatné, takže se rozhodně připravte na zážitek v podobě ochutnávek mnoha vynikajících vín. Restaurace nabízí skvělou kuchyni, která zahrnuje takové lahůdky, jako jsou kachní játra, smažené tvarůžky nebo nakládaná žebírka. A pokud budete mít štěstí, můžete zažít i pravou a nefalšovanou cimbálovku! Mrkněte na stránky https://www.pensionflorian.cz/ a dozvíte se více!

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.