Chcete zajímavou dolovenou? Zkuste sicilské město Trapani

Sicílie je oblíbenou turistickou destinací. Většina turistů míří do Palerma nebo Katánie. Zkuste změnu a vyjeďte si do Trapani, rozhodně nebudete litovat.

Město Trapani

Trapani leží na západním cípu Sicílie. Rychle a levně se sem dostanete například se společností Ryanair, která sem vypravuje lety z Bratislavy.

Kouzlo Sicílie bez davů turistů

Trapani je oblíbenou turistickou destinací, přesto se nemusíte bát, že tu budou davy turistů. Naopak Trapani vás překvapí klidnými ulicemi. Jestliže chcete spojit koupání v moři a nakupování ve městě, je pro vás Trapani tou správnou volbou. Na okraji města se nachází hned několik pláží. Některé jsou placené, ale svojí kvalitou se nijak neliší od těch neplacených. Jediný rozdíl je v počtu barů. Nemusíte se také bát, že budou pláže přeplněné. Místa je tu dostatek. Navíc jsou pláže dobře dostupné. Z centra města jste tu pohodlnou pěší chůzí za patnáct minut.

Pozor na zmrzlinu

Trapani je jedním z italských měst, ve kterém se setkáte s absurdními italskými zákony. Ve městě Trapani je zakázáno lízat zmrzlinu na veřejnosti. Proto si dávejte dobrý pozor. Zmrzlinu si zde samozřejmě vychutnat můžete. Většinou si jí můžete koupit ve vaničce a sníst lžičkou.

Tip: U místních zmrzlinářů si objednejte zmrzlinu v housce. Vypadá jako hamburger a zajímavou chutí vás jistě překvapí.

Bujarý noční život

Jako v celé Itálii, i tady v sicilském Trapani, to večer žije. Ve městě najdete spoustu větších i menších barů. Za návštěvu rozhodně stojí jedna z nespočtu malých vináren, kde nabízejí místní vína.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zájezdy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.