Plánujete vyrazit na eurovíkend? Vyzkoušejte Brusel

Cestování po evropských městech je stále oblíbenější. Pokud se chystáte vyrazit poznat některé z měst Evropy, vyberte si Brusel.

Brusel nejsou jen evropské instituce

Brusel je známý hlavně díky tomu, že zde sídlí hlavní instituce Evropské unie, ale rozhodně to není vše, co vám Brusel může nabídnout. Hlavní město Belgie nabízí historickou architekturu, moderní umění, bujarý noční život a mnohem více.

Kam vyrazit v Bruselu?

Pokud se vypravíte do Bruselu, určitě navštivte úchvatné Atomium (viz uvodní obrázek) a zajděte se podívat na nejslavnější stavby Evropy do Minievropy. Nesmí vám uniknout ani hlavní náměstí Grand Place (Grote Markt), které je dokonce na světovém seznamu památek UNESCO. Belgičané ho považují za nejkrásnější náměstí na světě. Zhruba 10 minut chůze od náměstí se nachází nejslavnější socha

Belgie – čůrající chlapeček. Fotka s ním vám také nesmí chybět (v blízkosti se nachází i socha čůrajícího psa a holčičky).

Bleší trh a evropské instituce

Zajděte také do čtvrti Marolles a pokochejte se malbami na fasádách. Pokud budete v Bruselu v neděli, vydejte se na náměstí Place du Grand Sablon, kde se nachází bleší trh. Samozřejmě si prohlédněte i budovy Evropského Parlamentu a Evropské rady (jestli budete v těchto místech, zkuste zajít do vojenského muzea, vyřádí se tu hlavně pánové).

Tip na cestu do Bruselu

Do Bruselu se nejrychleji dostanete letadlem. Se společností Wizzair jste tu za necelou hodinku (počítejte ještě s hodinovou cestou z letiště). Zpáteční letenku seženete už od 800Kč. Cestovat po Bruselu můžete vlakem, busem, metrem nebo tramvají. Celodenní jízdenka stojí 4,50 euro.


View Larger Map

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Zájezdy se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.