Azurové pláže Egadských ostrovů – exotika ve Středozemním moři

Pokud si chcete vychutnat azurové pláže, nemusíte cestovat daleko. Malý ráj na zemi se nachází ve Středozemním moři u severozápadního pobřeží Sicílie nedaleko města Trapani.

Za exotikou levně

Na Sicílii se dostanete levně letecky se společností Ryanair z Bratislavy. Let trvá zhruba dvě hodiny, trajekt z města Trapani zhruba další hodinu. Zpáteční letenku seženete i za 1000 Kč. Trajekt na ostrovy stojí přibližně 20 euro.

Čtyři ostrovy, čtyři kouzla

Souostroví Egadských ostrovů tvoří čtyři ostrovy: Favignana, Marettimo, Levanto a nejmenší Formica. Každý z nich má své kouzlo. Turisty je nejnavštěvovanější ostrov Favignana, který je největší a naleznete zde nejvíce azurových pláží a turistické centrum. Ostatní ostrovy vám nabídnou především krásnou a člověkem nedotčenou přírodu.

Vyrazte na kolo

Po příjezdu na ostrov Favignana zamiřte do jedné z místních půjčoven kol. Kolo si na celý den půjčíte za 5 euro. V půjčovně si řekněte i o mapku ostrova, ať víte kam vyrazit. Na kole se potom vydejte objevovat místní azurové pláže. První velká pláž leží necelý kilometr za městečkem. Cesta k plážím je rovinatá a vede po silnicích a upravených prašných cestách.

Nezapomeňte na dostatek tekutin a dobrou obuv

Na cestu si vezměte dostatek jídla a tekutin. Na plážích není občerstvení. Protože je na ostrově mnoho zákoutí, můžete si užívat na vlastní objevené pláži. Dejte si ale pozor, díky skalnatému pobřeží je na některé z nich horší přístup. Na výlet si proto obujte pořádnou obuv. Klasické plážové žabky budou jen na obtíž.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.