Chcete zažít luxusní dovolenou? Naplánujete si cestu do Dubaje.

Pokud si chcete užít luxusní dovolenou se vším všudy, začněte přemýšlet o Dubaji. V Dubaji se setkáte s luxusem a komfortem na každém metru.

Z České republiky jste v Dubaji za pár hodin

Dubaj leží ve Spojených arabských emirátech a od České republiky je vzdálen zhruba šest hodin letu. Při cestě sem počítejte s časovým posunem +2 hodiny v období letního času a +3 hodiny v období zimního času. Z Prahy do Dubaje létá pravidelně společnost Emirates, která je proslulá jako jedna z nejlepších leteckých společností. Pro vstup na uzemí UAE potřebujete vízum, proto doporučujeme raději zvolit zájezd s cestovní kanceláří, která se o vše postará.

Luxus na každém kroku

Dubaj patří k nejluxusnějším městům světa. Setkáte se tu s okázalými budovami, luxusními vozy, obchody všech značek, které spojuje pro nás tajemná islámská kultura. Luxus vás jednoduše pohltí, na dovolenou v Dubaji budete vzpomínat velmi dlouho.

Komfort v hotelu i na plážích

V Dubaji si můžete vybírat z mnoha hotelů různých kategorií. Nemusíte mít žádné obavy, ve všech se budete cítit jako v bavlnce. Hotely nabízí zvláštní nadstandardní služby jako je například vlastní sluha, wellness aktivity, plážové bary s obsluhou a mnoho dalšího.

Dubajské pláže

V Dubaji naleznete proslulou pláž Jumeirah, ta se táhne podél pobřeží města až do délky 40 kilometrů a lemují ji ty nejluxusnější hotely. Většina pláže patří k hotelům a nebo jsou jednotlivé úseky placené. Částky nejsou nijak závratné, vstup na pláž si koupíte i za 5 Dirhamů.

Měna v Dubaji

V Dubaji se platí dirhamy, jeden dirham má 100 filsů. Jeden Dirham je zhruba 4,7 Kč. V Dubaji se ale spíše platí platebními kartami. Nebudete mít problém zde směnit eura nebo dolary.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Luxus, Zájezdy se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.