Dovolená na Tenerife: Předpověď počasí hlásí stále jasno

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Tenerife je jméno největšího ze sedmi Kanárských ostrovů. V současné době patří mezi nejpopulárnější turistické destinace. Oblibu si ostrov získal u milovníků poklidné dovolené u moře, u nadšených turistů, kteří se nebojí vyrazit do divoké přírody a také u vyznavačů adrenalinových sportů. To vše totiž může tento zdánlivě malý ostrov nabídnout…

Exotika kousek od Evropy!

Kanárské ostrovy se nachází v Atlantském oceánu zhruba 100 km západním směrem od pobřeží Maroka a západní Sahary. Díky této poloze se mohou pochlubit poměrně stabilní teplotou po celý rok. Na Tenerife se průměrné teploty v létě pohybují mezi 25 až 32 °C, v zimě potom mezi 18 a 27 °C ve stínu. Tenerife je tak možné navštívit kdykoliv během roku. Rozdíl je ale v tom, na kterou část ostrova se vydáte. Klima v severní části je více deštivější a vlhké, zatímco jih je suchý a horký.

Základní informace o Tenerife
rozloha 2,034 km²
počet obyvatel: cca 907 000
měna: Euro
úřední jazyk: španělština
hlavní město: Santa Cruz

Tenerife může nabídnout pravou exotiku a to jen kousek od Evropy. Nad ostatními ostrovy vyniká svou rozmanitostí. Mezi cestovateli je ostrov přezdíván „minikontinentem“ a není to jen náhoda. Na Tenerife totiž najdete vysoké hory, malebná údolí, rovinaté pláže i vysoké útesy. Protože leží Kanárské ostrovy poměrně daleko od pevniny, vzniklo zde jedinečné prostředí, ve kterém se vyvinulo hned několik endemických rostlin.

Mezi největší zajímavosti ostrova patří v tomto ohledu strom drago, který zaujme svým bizardním zjevem i pryskyřicí v barvě krve, dále také unikátní rostliny tajinaste, které jsou podobné diviznám a mnoho dalších. Najdete zde ale i banánové plantáže, porosty pinií i opuncií.

Co si na Tenrife užít?

Tenerife svou rozmanitostí uspokojí všechny. Nabízí nádherné pláže, které se mohou pochlubit tmavým pískem vulkanického původu (na některé pláže je dováženi písek ze Sahary). Je to například pláž Playa de las American v jižní části ostrova. Na některých plážích můžete obdivovat i majestátné útesy – těmi se může pochlubit letovisko Los Gigantes. Tenerife nabízí i pláže s černým pískem nebo pláže ideální k surfování jako je El Medano.

Na ostrově si můžete užít i celou řadu dalších sportů. Vydat se můžete na kola, pěší túry, užít si můžete i lezení po skalách, windsurfing či hru golfu. Nejznámějším golfovým střediskem je Golf De Sur – hřiště s 27 jamkami. Tenerife nabízí i historické skvosty a malebná městečka.

Tip: Podívejte se na last minute zájezdy na Kanárské ostrovy

Za návštěvu rozhodně stojí městečko Puerto de la Cruz s romantickými zákoutími, rybářské městečko Puerto Santiago a samozřejmě hlavní město ostrova – přístav Santa Cruz. Každé městečko i vesnička na Tenerife nabízí něco zcela jiného. Na ostrově si můžete užít i zábavu při návštěvě vodních parků. Oblíbený je Loro Park v Puerto del Cruz, kde je k vidění show s delfíny, lvouny či kosatkami.  Pro děti i dospělé bude rájem největší vodní park v Evropě Siam Park.

 

Siam Park, zdroj: shutterstock.com

Siam Park, zdroj: shutterstock.com

Národní park Teide nesmíte vynechat!

Největším lákadlem ostrova je ale jedinečný národní park Teide, který má rozlohu 18 900 ha a je zapsán na seznamu UNESCO. Park leží v nadmořské výšce 2000m a jeho největší atrakcí je nejvyšší hora Španělka Mount Teide. Je to stále činná sopka. Možné je vystoupat až k jejímu vrcholu a užít si tak okouzlující pohled na celý ostrov.

Dostat se můžete až ke kráteru, ke vstupu je ale potřeba zvláštní povolení. Na Tenerife můžete vyrazit s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. Ceny na ostrově se podobají tuzemským, takže je dovolená zde vhodná a dostupná téměř pro každého.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.