Kam vyrazit na last minute místo Egypta?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Egypt se v posledních letech stal mezi českými turisty velice oblíbenou destinací. Vzhledem k současným nepokojům v této oblasti však většina lidí pomýšlí na zrušení zájezdu do Egypta a hledá náhradní bezpečnější lokalitu ke strávení dovolené. Otázkou je, kam vyrazit místo Egypta?

Zajímavé destinace

Turisté, kteří plánují cestu do Egypta, často hledají dovolenou, která se bude lišit od klasických přímořských pobytů v Chorvatsku, Itálii či Španělsku. Někdo hledá jistou dávku exotiky, někoho lákají architektonické památky. Podívejme se na místa, která mohou dovolenou v Egyptě nahradit podobně intenzivními zážitky.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy patří mezi celosvětově nejoblíbenější destinaci k trávení dovolené. Souostroví sopečného původu nabízí překrásné přírodní scenérie. Výhodou Kanárů je celoročně vyrovnané podnebí, které umožňuje strávit zde dovolenou v libovolném ročním období. O něco jižněji jsou pak ještě Kapverdy, které jsou u českých turistů méně známé.

Puerto Mogan Kanárské ostrovy, zdroj: shutterstock.com

Puerto Mogan Kanárské ostrovy, zdroj: shutterstock.com

Pobyt na Kanárských ostrovech však plnohodnotně nenahradí dovolenou těm, kteří lační po návštěvě památek. Mezi nevýhody může také patřit cena, která bude v sezónu o něco vyšší než u zájezdů do Egypta.

Mindelo Kapverdy, zdroj: shutterstock.com

Mindelo Kapverdy, zdroj: shutterstock.com

Turecko

Milovníky památek naopak určitě uspokojí Turecko. Nachází se zde velké množství především antických památek. Nudit se nebudou ani milovníci přírody, které jistě osloví řada přírodních parků s jejich vegetací, horami a vodopády. Vzhledem k deštivému zimnímu období je hlavní turistická sezóna od května do října.

Pobyt v Turecku lze pořídit za příznivou cenu. Je však třeba počítat s tím, že se jedná o chudší zemi. Podobně jako v Egyptě zde naleznete propastný rozdíl mezi turistickými oblastmi a životem běžných obyvatelů země.

Rhodos

Rhodos nabízí turistům rozmanité zážitky od písečných i oblázkových pláží přes nedotčenou přírodu až po muzea a historické památky. Staré město je dokonce zařazeno na seznam UNESCO. Na Rhodosu se nachází jak rušná turistická centra, tak i mnoho nedotčených pláží.

Milovníci přírody se zde mohou procházet po zelených lesích, stejně tak mohou navštívit místa s písečnými dunami a vegetací tvořenou kaktusy. Kopcovité vnitrozemí láká k túrám po nedotčené přírodě.

Kréta

Krétu lze rozdělit na část rušnou, která zaujme milovníky různých turistických atrakcí a část klidnou s několika málo menšími středisky. Turisticky nejrušnější je sever Kréty, v dalších částech se naopak zalíbí turistům prchajícím před každodenním ruchem velkoměsta. Vnitrozemí ostrova pokrývá vysoké pohoří. Kromě nádherných přírodních scenérií můžete navštívit řadu památek, například Knossos, Gortys či Festos, zajímavé jsou také četné kláštery.

Kos

Kos je řecký ostrov o malé rozloze. Přesto nabízí velké množství zážitků. Uspokojí milovníky pěších túr i cyklisty. I návštěvníci památek si zde přijdou na své. Najdou zde řadu antických památek, v architektuře ale najdeme i vlivy turecké. Mezi rarity patří Asklepion, antická nemocnice, ve které údajně působil samotný Hippokrates. Většina pláží je písčitá, moře však průzračné.

Kypr

Na Kypru najdete celoročně příjemné počasí. Nachází se zde řada přírodních i kulturních zajímavostí (vliv Řecka i Turecka). V jižní části se nachází rušné turistické oblasti, v severní části ostrova naopak místa méně frekventovaná. Na pobřeží naleznete především písečné pláže a moře zvoucí k vodním sportům. Na výlety lze vyrazit za památkami (řada klášterů na ostrově je zapsána na seznamu UNESCO) i do pohoří a malebných údolí.

Podívejte se na další last minute zájezdy na kterých můžete výrazně ušetřit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.