Dovolená u Středozemního moře – tipy na zajímavá místa

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Letoviska u Středozemního moře patří k nejpopulárnějším dovolenkovým místům. Pobřeží totiž nabízí uchvacující přírodní scenérie, živá města, historické památky i řadu příležitostí k provozování rozličných sportů. Přinášíme vám tipy na tři výjimečné oblasti, kde si můžete užít dovolenou snů.

St. Tropez – objevte krásu přírody, romantiku a živelnost

Mezi nejkrásnější letoviska patří St. Tropez – městečko, které si získalo obrovskou popularitu i díky známým komediím o četnících. Natáčení populární série filmů a budova bývalé četnické stanice ale není jediným lákadlem. St. Tropez je malebné přímořské město, které nabízí jedinečnou atmosféru francouzského klidu a pohody. Ideálním místem je pro ty z vás, kdo si chtějí užít dovolenou na malebné pláži, vychutnat francouzské víno a jiné lahůdky a poznat přívětivost francouzské kultury.

Městečko nabízí romantiku malebných uliček, kde najdete rozličné obchůdky. Hlavním turistickým lákadlem jsou ale nádherné pláže – nejznámější jsou Tahiti, Stéphano forever či Les Clubs 55. Opalování zpříjemní lehátka a blízkost barů. Ubytování v této lokalitě je dobré si rezervovat s předstihem. Ubytovat se můžete v apartmánech, penzionech či hotelích. Za návštěvu stojí také Citadela – opevnění ze 17. století. Dovolená ve Francii tak nemusí být jen v Paříži, ale celá Francouzská riviéra stojí za návštěvu.

Italské dobrodružství v Neapoli a jejím okolí

Dovolenou u Středozemního moře si můžete užít i v Itálii. Sem vyrazte, pokud hledáte malebnost, dobrodružství a milujete dobré jídlo. Stále populárnější dovolenkovou destinací se stává město Neapol a jeho okolí. Neapol je město, které nabízí historické památky (najdete zde krásné paláce a chrámy) a proslulé je i bujarým nočním životem. Asi největším turistickým lákadlem je sopka Vesuv – můžete podniknout výpravu až k jejímu kráteru. Neapol je také skvělým výchozím bodem pro podnikání výletů do okolí. Pohodlně se odsud dostanete na tři krásné ostrovy Procida , Ischia nebo Capri.

Pobyt u moře, zdroj: shutterstock.com

Pobyt u moře, zdroj: shutterstock.com

Ostrov Ischia je rájem pro ty z vás, kdo milují koupele v bazénech s blahodárnou termální vodou. Ostrovy i Neapol samotná nadchne milovníky luxusu i méně náročné turisty. Ubytování je možné v luxusních resortech i jednouše vybavených apartmánech. Užít si zde můžete i vodní sporty či potápění. Na ostrově Capri si můžete užít přírodní krásy. Uniknout by vám neměla nádherná vyhlídka z Monte Solaro, odkud budete mít celý ostrov jako na dlani. Ostrov Procida je nejmenší a překvapí nádhernou přírodou. Za návštěvu zde stojí hlavně pláž v zátoce Chiaiolella. Dovolená v Itálii má jistě co nabídnout každému.

Málaga – středozemí v arabské stylu

Třetím velice zajímavým místem pro letní dovolenou u Středozemního moře je španělské přístavní město Málaga. Dovolená ve Španělsku by měla zajímat všechny milovníky historie, protože Málaga patří k nejstarším městům světa. Málaga nadchne skvostnou architekturou řady historických památek. Je současně i místem, kde můžete poznat španělskou a arabskou kulturu.

Zajímavostí je, že se v centru města na Plaza de Toros nachází aréna pro býčí zápasy. Objevovat zde můžete krásy španělské i arabské kultury, za návštěvu stojí i maurská pevnost Alcazaba. Pokud si ovšem chcete užít i koupání v moři, musíte vyjet dále po pobřeží. V blízkosti města se nachází hned několik krásných pláží a další turisticky atraktivní místa.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.