Dovolená v Česku: Jeseníky nabízejí divokou přírodu i pohodlné hotely

ubytování v Jeseníkách

Cestování je příjemnou odpočinkovou aktivitou, které je možné se věnovat prakticky v každém ročním období. Záleží na tom, co kdo má rád a čemu se nejraději věnuje – jestli je to koupání, turistika, cyklistika či lyžování. Pojďme se podívat na to, co zajímavého na vás čeká v Jeseníkách.

Malá Morávka, nebo Červenohorské sedlo

Hrubý Jeseník je druhým nejvyšším pohořím v České republice. Nabízí kilometry turistických tras, sjezdovky a ubytování v Jeseníkách s veškerým komfortem v hotelích, penzionech i chatách nebo v soukromí. Záleží na každém, čemu dává přednost. Tradiční zdejší rekreační oblastí je obec Malá Morávka. Vyhledávaná je v létě i v zimě. Dovolená v Jeseníkách však může být příjemná také na Červenohorském sedle, kde jsou v blízkosti zdejšího hotelu a penzionu lyžařské sjezdovky a trasy pro běžkaře. Oblast pochopitelně využijí i turisté, kteří zde zavítají v letním období.

Nejoblíbenější ubytování v Jeseníkách

K oblíbeným místům turistů i lyžařů v Jeseníkách patří také oblast Šeráku, kde je přístupovým místem především obec Ostružná. Ubytování v městě Jeseník v Jeseníkách je výhodné pro toho, kdo si rád dopřeje příjemnou lázeňskou vodoléčebnou kúru. Léčí se zde nemoci oběhového ústrojí, vysoký tlak, kožní problémy, cukrovka i obezita. Penzion Jeseník se nachází v samém centru stejnojmenného města. Apartmány s výhledem na horu Praděd disponují vlastní zařízenou kuchyňkou a klid a odpočinek tu najde každý, komu učarovala krása hor.

Lázeňskou péči ovšem nabízejí také Velké Losiny, vzdálené od města Jeseník asi čtyřicet kilometrů. Mohou být pěkným cílem jednodenního výletu, protože na své si zde přijdou ti, kteří mají rádi pamětihodnosti. Zdejší zámek a historická ruční papírna patří k vyhledávaným místům.

Ubytování Hotel.cz je portál pro snadné vyhledávání cílů vaší dovolené. Podle uvedených údajů a požadovaných parametrů vám najde nejlepší hotel, kde budete moci trávit svůj volný čas s rodinou i se svými přáteli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.