Dovolená v Chorvatsku patří k české klasice. Už jste tam také byli?

Do Chorvatska míří turisté z různých končin Evropské unie. Pro Čechy je destinací ideální i na dojezd vlastním automobilem nebo s cestovní kanceláří autobusem. Které místa v této jihoevropské zemi patří k nejoblíbenějším a proč?

ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra

Pod štíty pohoří Biokovo se v pásu dlouhém 60 kilometrů táhne podél dalmatského pobřeží Jaderského moře Makarská riviéra. Právě ona je cílem řady turistů nejen z Česka. Nachází se zde řada letovisek, mezi nimiž vévodí Baška Voda, Gradac, Tučepi či Podgor a kde je možné najít také příjemné ubytování. Chorvatsko je zemí s řadou možností, jak trávit volný čas. 

Na břehu moře na pláži je možné jen tak ležet a opalovat se. Blízkost pohoří Biokova na Makarské riviéře láká k výšlapům do přírody. A večer, kdy už slunce tolik nepálí, se můžete procházet v letovisku a vybrat si některou ze zdejších restaurací k osvěžení dobrým jídlem – třeba guláš z mořských plodů, kozí sýr s lanýži a k tomu si poručit typické chorvatské víno Rukatac, Dingač, Postup nebo Plavac.

Apartmány v Chorvatsku

K ubytování si lze najít také příjemné hotely nebo apartmány. Chorvatsko jich má dostatek pro všechny své návštěvníky. Obvykle bývají vybavený také Wi-Fi signálem zdarma, což už v dnešní době patří k běžnému standardu, který hosté vyžadují. Někde je možné si za poplatek vzít s sebou i domácí mazlíčky a také jim dopřát volno u moře. Navíc nebudete muset řešit jejich případné hlídání, pokud byste je museli nechat doma. Ať si vyberete některé místo v chorvatské Dalmácii, nebo si raději najdete ubytování v Liberci, vždy můžete strávit příjemnou dovolenou se svou rodinou a věnovat se tomu, co vás zajímá.

Pokud tedy plánujete letní dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz, kde najdete pestrou nabídku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.