Zvolte si to správné kolo

Turistická cyklistika je v našich zeměpisných šířkách poměrně rozšířenou záležitostí a věnuje se jí kde kdo. Často můžete na kolech potkat i celé rodiny, což je samozřejmě dobře, jelikož sportování je zdravé. K tomu, abyste si jízdu užili se vším všudy a zároveň dokázali zdolat i složitější úseky vytyčené cesty, budete potřebovat jezdit na něčem kvalitním. A tím by pro vás mohlo být některé z kol GT.

kolo GT

Modely do parků a do města

Pokud potřebujte dopravní prostředek, se kterým se můžete snadno přepravovat po městě, ovšem zvládnete se i s jeho pomocí dostat přes mírnější terénní nerovnosti, určitě byste měli jít do řady GT Agressor.

Nejde samozřejmě o naprostou špičku, avšak na pohodové jezdění po parku nebo skrze lesní cesty tyto bicykly bohatě stačí. Za necelých dvacet tisíc získáte kolo s hliníkovým rámem, se kterým se snadno můžete přepravovat do práce, trénovat na závody nebo je využívat k víkendovému jezdění.

Špičková kvalita

V případě, že to hlavně s horskou cyklistikou myslíte opravdu vážně, budete asi muset sáhnout hlouběji do kapsy. Kola z řady GT Grade jsou totiž cenově trochu náročnější, ale každá zde vynaložená koruna se vyplatí.

Jedná se o vysoce kvalitní produkt, který jen tak nezničíte ani agresivní jízdou v těžko sjízdném terénu. Samozřejmě, že je možné tyto bicykly používat i na silnici a na delší tratě, ale celou svou podstatou jsou určené primárně na zdolávání složitých horských cest.

Nevíte, kam se vydat?

Je smutnou pravdou, že u nás jezdí na kole kde kdo, ale cyklostezek, které by tomu odpovídaly, mnoho nemáme. A když už, jsou umně skryté.

Naštěstí existuje internet, takže si nemusíte pořizovat žádné cyklistické atlasy, co jsou často neaktuální. Na síti vám během několika kliknutí vyjedou možnosti na výlety, o kterých jste dost možná neměli ani tušení. A ty byste měli v hojné míře využívat, jelikož by byla škoda kolo GT nechat jen tak stát ve sklepě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.