Eurovíkendy odkrývají skutečnou tvář evropských měst

Chcete poznávat kulturní a historická evropská centra, a přitom vám povinnosti nedovolují vzít si volno na víc jak tři dny? Chtěli byste si vychutnat dovolenou, ale nelákají vás zájezdy k moři nebo za poznáním?

Vyražte na eurovíkend do Paříže, Říma nebo Londýna. Otevřou se vám nejen rušné metropole významných evropských států, ale také jejich historie, která v případě Říma sahá až do dalekého starověku.

Letecké eurovíkendy – když máte málo času

S eurovíkendy ve výjimečných evropských místech už nebudete pouhými turisty. Umožní  vám proniknout do jejich specifické atmosféry. Můžete poznat historické památky i skutečný život v ulicích. Prožijete neklidný pulz velkoměsta, ale kdykoli se vám zachce, můžete z hlavních tříd uhnout do malých uliček, které nejen dýchají unikátní atmosférou, ale cítíte na každém kroku, jak tu před vámi desítky i stovky let nazpátek kráčela historie.

Tip: Eurovíkend může být i pěkný dárek k Valentýnu či jinému významnému výročí

Příjemně strávený eurovíkend vnese do vašeho běžného života nejen nové zážitky, ale především vzrušení z dynamického denního proudu života i z večerních romantických procházek.

Kam na eurovíkend – Londýn, Paříž nebo Řím?

Chcete poznat zemi, kde je historie díky vládnoucí dynastii stále tak trochu živá? Pak je pro vaše eurovíkendy Londýn to pravé. Chcete si i během eurovíkendu užít teplo jižních států, a přitom pohlédnout do starověku? Zvolte si pro svůj eurovíkend Řím. Jestli byste ale rádi prožili sami kus dobrodružství z románů Alexandra Dumase, ukáží vám eurovíkendy Paříž, jak ji skutečně neznáte.

Eurovíkendy v zimě?

Mezi časté otázky patří nejlepší doba pro návštěvu evropských měst. Zima není příliš populární, protože jsou všechny parky zazimovány. Město tak na někoho může působit smutně. Jediná výjimka je předvánoční období, kdy jsou města krásně nasvícena a koná se spousta trhů a kulturních akcí.

Zima je také vhodné období pro ty, kdo vyrážejí především za nákupy. Právě v těchto měsících leden-únor jsou k mání nejvyšší slevy. O tom které obchody navštívit si povíme v některém z dalších článků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.