Přírodní a kulturní nádhera – Terchová a Vrátna dolina

Terchová je známá obec, kterou najdete nedaleko Žiliny na severu Slovenska. Toto malé město je centrem kultury v regionu. Ihned po příchodu do Terchové vás nadchne tradiční atmosféra města s malebným výhledem na okolitou přírodu. Velké množství lidí Terchová láká pravidelnými kulturními akcemi.

Národní park Malá Fatra

Městečko Terchová leží na úpatí Malé Fatry, velká část tohoto jadrového pohoří tvoří Národní park Malá Fatra. Najdete tu velmi zachovalou přírodu vhodnou na dlouhé túry, při kterých vás místní flóra i fauna určitě mile překvapí. Relaxovat v přírodě samozřejmě můžete i bez namáhání končetin, nádhernou přírodu naleznete, co by kamenem dohodil od Terchové (apartmány Terchová).

Za návštěvu rozhodně stojí Štúrovský vodopád, ten se svou výškou úctyhodných třiceti osmy metrů nabízí skvělý zážitek a pastvu pro oči.

Výhodou návštěvy Slovenska je, že většina z nás nebude potřebovat preklady, protože Slovenština je velmi podobná.

Vrátna dolina – v létě i v zimě

Vrátna dolina je známá lyžařská destinace, ale má co nabídnout i v létě. Pokud chcete proniknout do tajů slovenské kultury, Vrátna dolina je to pravé místo. Na lidových tancovačkách se pokocháte pohledem na hezké slečny i mladé muže v tradičních krojích. Můžete navštívit fujarovou školu a proniknout do tajů slovenské lidové hudby. Jako suvenýr můžete překvapit své známé doma v Česku vlastnoručně připravenými syrovými korbáčikmi.

Kulturní akce, které vás nadchnou

I bez usnesení UNESCA o zachování kulturního dědictví nabízí Terchová unikátní pohled do minulosti slovenské kultury. Takže, kdyby vás náhodou neoslovila bohatá příroda v okolí, můžete zůstat ve městě a stejně prožít nezapomenutelné chvíle.

Slavné Jánošíkovy dny vás určitě nenechají chladnými. V prakticky nepřetržité dávce vám představí život i zábavu v tradiční slovenské vesnici. Kromě lidových tanců uvidíte například výstavu místního muzea a ukázky každodenního života v minulosti.

Pokud jste se rozhodli proto tuto dovolenou, bude se vám hodit ubytovanie v Terchovej.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.