Do Chorvatska v zimě?

Líbí se vám v Chorvatsku a chtěli byste jej poznat i trochu jinak? Myslíte si, že Chorvatsko v zimě se od toho letního příliš neliší? Přečtěte si náš článek a dozvíte se, že rozdíl je poměrně zásadní. Dále se v článku dočtete, jak to v této zemi vypadá v zimě a proč ji právě teď navštívit.

Pro koho se hodí Chorvatsko v zimě?

Ti z vás, kteří mají rádi především památky, a o teplotu jim nejde, zimní sezonu v Chorvátsko jistě ocení. Díky tomu, že je zima, zde totiž nejsou téměř žádní turisté (i na jindy přeplněné Makárska Riviera), takže města jsou klidná (a ubytování se dá sehnat extrémně levně). Tohle platí i o památkách, takže si svá oblíbená města můžete vychutnat v klidu a bez tlačenic.

Co od zimního Chorvatska očekávat?

Existuje spousta historek lidí o tom, jak jeli do Chorvatska mimo sezonu a přesto tam bylo krásně (byť se již nešlo koupat v moři). Také se ale najdou lidé, kteří si naplánovali dovolenou a místo tohto seděli na hotelu, protože jim celou dobu pršelo a byla zima. Počasí je prostě nejisté.

Před cestou se nezapomeňte pojistit! (poistenie online) Nezapomínejte, že Chorvatsko stále není v Evropské unii.

Jak vypadá Jadran v zimě?

Jadran je v létě krásně zbarvený a jeho teploty dosahují příjemných teplot až 25 stupňů, v zimě je tomu ovšem jinak. Barva vody je mnohem temnější a navíc sebou moře přináší i silné větry, které jej téměř po celou zimu čeří.

Zkušenosti z loňského roku

O tom jak dokáže zimní počasí v Chorvatsku překvapit, vypovídá i loňský rok. Loni totiž teploty v Chorvatsku dosáhly neuvěřitelných devatenácti stupňů celsia pod nulou a Jadranské moře začalo na některých místech dokonce zamrzat.

Teploty v Chorvatsku se hodně liší podle území, protože mezí tím, co bylo například v Záhřebu mínus patnáct stupňů celsia, tak okolo Dubrovníka bylo něco okolo jednoho stupně celsia nad nulou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky, Zájezdy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.