Hurghada – oblíbené egyptské středisko na zimní dovolenou

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Zima se letos již definitivně prosadila prvními sněhovými přeháňkami dokonce i v nížinách. Ne každý však při pohledu na sníh zaplesá a začne nadšeně připravovat svou lyžařskou výbavu. Patříte k těm, kdo již od prvních podzimních plískanic touží po slunci a teplu? Vydejte se na zimní dovolenou do Egypta načerpat energii ze hřejivého slunce.

Letovisko Hurghada

K nejoblíbenějším Egyptským letoviskům se řadí Hurghada. Ještě v polovině dvacátého století se jednalo o pouhou rybářskou vesnici ležící na pobřeží Rudého moře. Vzhledem k celoročně příznivému počasí i poloze v blízkosti starověkých památek se zájem turistů o tuto oblast neustále zvyšoval. V důsledku rostoucího zájmu se Hurghada rozrůstala o hotelové komplexy, až vzniklo tolik vyhledávané středisko, které se rozprostírá po téměř 15-ti kilometrech pobřeží.

Dlouhé písečné pláže, zdroj: wikipedia.org

Dlouhé písečné pláže, zdroj: wikipedia.org

Poloha Hurghady umožňuje podnikat fakultativní výlety za památkami starého Egypta. Mezi poznáváním historie můžete relaxovat na písčitých plážích. A moře láká nejen ke koupání, ale také k vodním sportům. Nabízí především jedinečné zážitky při potápění, jelikož pod hladinou moře leží nádherné korálové útesy a voda se hemží množstvím barevných ryb.

Počasí v zimním období

V Hurghadě se teploty vzduchu drží celoročně příjemně vysoko. Rovněž zde zažijete velké množství slunečných dní, protože prší opravdu minimálně. Nejdeštivějším měsícem v roce bývá listopad, proto zimní dovolenou v Egyptě směřujte spíše do období od prosince do března. Zimní dovolená v Hurghadě je dokonce příjemnější než v létě, kdy se teploty vyšplhají mnohdy až ke 40°C a neklesají pod třicítku.

Příjemné počasí po celý rok, zdroj: wikipedia.org

Příjemné počasí po celý rok, zdroj: wikipedia.org

Od prosince do února se teploty pohybují od 21 do 25°C. V noci však počítejte s průměrnou teplotou kolem 14°C. Denní teploty jsou velmi příjemné především při výletech za památkami. Ale ani koupání není při těchto teplotách ztracené. Teplota moře se pohybuje kolem 18°C. A komu by se moře zdálo studené, může se vody nabažit v hotelových vyhřívaných bazénech. Pro nadšené potápěče je teplota vody přijatelná. V březnu se začíná oteplovat až na 33°C, průměrná denní teplota je 28°C.

Bezpečnost

V létě 2013 postihly Egypt bouřlivé nepokoje. Na podzim 2013 se situace zklidnila, přesto stále probublávají napovrch problémy v podobě demonstrací. Neklidnou situaci přiživuje i loňské zvýšení cen benzinu, elektřiny a základních surovin. Při cestě do Egypta je proto vhodné dbát pokynů bezpečnostních složek a vyhýbat se hromadným akcím.

Světlou výjimkou jsou všechna rudomořská letoviska, kde panuje klid a která byla bezpečná i v loňském roce. Zde se nesetkáte s demonstracemi ani jinými projevy nepokojů. Ministerstvo zahraničních věcí však nabádá k vyšší opatrnosti při cestách mimo turistická letoviska. Výlety do pouště, do Luxoru či Káhiry nepodnikejte na vlastní pěst. Takové výlety je doporučeno absolvovat pouze v rámci organizovaných výletů zajištěných cestovními kancelářemi.

Dovolenou si v Hurghada užijete, zdroj: wikipedia.org

Dovolenou si v Hurghada užijete, zdroj: wikipedia.org

Pobyt u moře není nijak omezen bezpečnostními pravidly. Můžete bez omezení užívat teplých slunečních paprsků, užívat si potápění samostatně nebo se do jeho tajů nechat zasvětit místními instruktory potápění.

Cestovní doklady

K cestě do Egypta budete potřebovat cestovní pas. Egyptské úřady požadují, aby byl platný ještě šest měsíců po vašem plánovaném odjezdu z Egypta. Dále budete potřebovat egyptské vízum. To však není nutné vyběhávat před odjezdem, lze ho zakoupit na mezinárodním letišti.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Komentáře nejsou povoleny.