Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

zdroj: infokvilda.cz

zdroj: infokvilda.cz

Každý z nás si alespoň jednou za čas potřebuje oddychnout, odjet z města a strávit pár dnů nerušeného odpočinku. Ideální je zajet si na hory, kde je čistý vzduch, klid, pohoda. Pokud přemýšlíte o tom, kam se letos vydat na rekreační pobyt, máme pro vás tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.

Na Kvildě najdete klid a pohodu

Kvilda je malou obcí s samém srdci Šumavy, nedaleko hranic s Německem. Jde o místo, které si zamiluje skoro každý, kdo sem přijede. Má totiž zvláštní atmosféru. Zdejší příroda dokáže skvěle uklidnit.

Oproti velkým zimním střediskům na Kvildě naleznete klid, a to i během hlavní zimní sezony, kdy na Šumavu proudí tisíce lidí za zábavou a lyžováním. Zkrátka skvělé místo pro rekreační pobyt.

Najdete zde příjemné ubytování v apartmánech

Přímo v obci najdete i pěkné ubytování. Apartmány Kvilda jsou perfektním zázemím pro rodiny s dětmi. Jsou totiž velmi prostorné, moderně zařízené a najdete v nich patřičné soukromí.

Levné ubytování v apartmánech v Kvildě, zdroj: zdroj: infokvilda.cz

Levné ubytování v apartmánech na Kvildě, zdroj: zdroj: infokvilda.cz

Celkem penzion Horská Kvilda nabízí možnost ubytování ve 4 apartmánech, největší pojme až 8 osob. Každý apartmán disponuje vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou.

Zalyžujete si přímo u penzionu

Velkou výhodou je to, že se apartmány Kvilda nacházejí přímo pod sjezdovkou. Budete-li si vy či vaše děti chtít během rekreace zalyžovat, jste na sjezdovce během chvilky. Nemusíte mít ani vlastní vybavení, přímo v penzionu se totiž nachází půjčovna lyží, kde vám rádi půjčí vše potřebné. Stálí klienti mají navíc možnost si lyžařské vybavení v půjčovně zapůjčit se slevou.

Pokud vám sjezdovka na Kvildě nepostačí, stačí si zajet pár kilometrů do ski areálu na Zadově, který disponuje celkem 10 kilometry sjezdových tratí s různou náročností.

Apartmány na Kvildě můžete využít po celý rok. V zimě se dá rekreační pobyt pojmout jako lyžařský, v létě pak z Kvildy můžete vyrazit třeba k pramenu Vltavy či do Boubínského pralesa. Možností vyžití je spousta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.