Inspirace k výletům je stále dost

Největší proud doby dovolených je už za námi, ale to neznamená, že výletování úplně skončilo. Právě naopak, nyní nastává ten správný čas, jak se zase porozhlédnout po zajímavých koutech naší vlasti.

tipy na výletyHledání pokladů s nadšením

Už na vás dětičky zase upínají svůj smutný pohled, kde vyčtete jejich neustálou otázku: Kudy z nudy? I vy se určitě častokrát sami sebe ptáte, jak najít vhodnou zábavu pro celou rodinu. Co takhle výlety spojené s hledáním pokladů? Ne, nemusíte zrovna pátrat po středověké pokladnici naplněné zlatem, ale postačí hra geocaching, kde podle souřadnic objevíte skrýš, kde rovněž naleznete zajímavé předměty. A když se vám z obsahu něco zalíbí, nechte si to, ale na oplátku tam musíte přidat nějakou svou věc, která udělá radost někomu dalšímu. Jakmile propadnete téhle vášni, zjistíte, že ne všechno leží na lehce dostupných místech, o to bude vaše snaha zábavnější.

Výlety za zvířecími kamarády

Mezi tipy na výlety určitě zařaďte místa, kde se uskuteční setkání s nejrůznějšími zvířecími mazlíky. Vždyť zvířata potěší nejen dětské oči, ale rovněž ty dávno dospělácké. V zoologických zahradách se často konají speciální akce spojené s krmením, ale také s dováděním s vybranými druhy. Prales ve Kbelích se dělí na horní a dolní areál, ihned u vjezdu spatříte výběhy určené pro hospodářská zvířata a nechybí zde ani nutrie. Určitě vás zaujme naučná stezka Cesta dřeva zaměřená na stromy a dřeviny. Na Konopišti pojmenovali medvěda ušatého Jiří a již deset let žije v zámeckém příkopu. Nebydlí si vůbec špatně, protože se prochází po 3+1 kotci a relaxuje ve výběhu s bazénem. Návštěvníci ho milují a on zase prahne po hroznovém vínu, melounech a bílých jogurtech. Nepohrdne ani pstruhem a sýry. Pokud půjdete na zámek Letohrad v okrese Ústí nad Orlicí, nevynechte park, kde stojí voliéry s papoušky a výběhy s klokany.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.