Jak správně zkontrolovat auto, než se vydáte na dovolenou?

zdroj: shutterstock.com

Pokud i vy patříte mezi 75 procent lidí, kteří vyráží na dovolenou vlastním autem, neměli byste před cestou zapomenout na jeho důkladnou kontrolu. Při té je třeba se zaměřit i na součásti, kterým zbytek roku příliš pozornosti nevěnujete. Jestliže nic nepodceníte, pak riziko, že se s vaším autem někde něco stane, snížíte na minimum.

Nejlepší je starat se o auto pravidelnými návštěvami v servisu, kde ho prohlídnou a případně opraví odborníci. Ti mohou odhalit i laickým očím skrytou vadu, která by se později projevila jako velký a obtížně řešitelný problém. Tím značně snížíte riziko vzniku závažných problémů. Na co tedy rozhodně nezapomenout než vyrazíte?

1. Nahustěte pneumatiky, zkontrolujte rezervu

O vhodném tlaku v pneumatikách pro vaše vozidlo najdete spoustu informací na internetu, podívat se také můžete do manuálu auta. Liší se dle zatížení, takže před dovolenou je vždy lepší dofouknout. Pořádně také zkontrolujte rezervu, abyste nebyly nemile překvapeni, když ji budete potřebovat. Pokud nevíte, jak na to, zajeďte do nejbližšího pneuservisu.

Tip: Vyražte na dovolenou v soukromí na Oravě – http://ubytovanie.naorave.eu/index.php?page=2

2. Doplňte provozní kapaliny

Máte dost chladící kapaliny? A co olej v motoru? Nezapomeňte také na náplň ostřikovačů. Všechny kapaliny, které jsou zcela nezbytné pro provoz auta, zkontrolujte a doplňte je na nejvyšší možné maximum. Mimochodem, když už budete doplňovat ostřikovací směs, podívejte se, jak jsou na tom stěrače. Nové si můžete koupit i na internetu http://www.autovybava.sk/stierace-c-568.html

3. Nechte prověřit motor a brzdovou soustavu

Jestliže jste autu nevěnovali potřebnou pozornost, měli byste to před velkou cestou do zahraničí rozhodně napravit. Vůbec nejlepší je, když to přenecháte mechanikům v servise, kteří mohou odhalit včas i počínající problémy. Odvoz nepojízdného auta ze zahraničí je velice nákladnou záležitostí, neriskujte, že postihne i vás.

4. Vyčistěte klimatizaci

Především v sezóně se na mnoha silnicích utváří kolony, kde můžete stát na přímém slunci i dlouhé hodiny. S funkční klimatizací to rozhodně bude příjemnější. Často je třeba ji vyčistit a doplnit, aby vám sloužila co nejlépe. To vám mohou provést i na počkání u různých nákupních center. Nouzově ji zvládnete vyčistit i sami pomocí speciální sady na čištění klimatizace.

Nepodceňujte kontrolu automobilu před odjezdem na dovolenou. Vyvarujete se tak nepříjemnostem, co by vám celou dovolenou mohly nenávratně zkazit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.