Je čas si z katalogu cestovních kanceláří vybrat tu správnou dovolenou

Vánoce jsou úspěšně za námi, přišel nový rok a s ním i nové zážitky. Kdo chce získat atraktivní dovolenou za zajímavou cenu, už nyní sleduje nabídky jednotlivých cestovních kanceláří. Milovníci moře a tepla jistě zvažují, do jaké destinace se letos vypraví. U některých to možná vyhraje Bulharsko.

Bulharsko dovolená

Atraktivní dovolená u Černého moře

Za totality bylo Bulharsko jednou z mála zemí, kam se Češi mohli za mořem vypravit. Po otevření hranic po Sametové revoluci jejich cesty vedly i jinam než k Černému moři. Dálky lákaly, a tak lidé objevovali do té doby zapovězená místa v Egyptě, Turecku, na Kapverdách i Kanárských ostrovech. Dovolená v Bulharsku je tolik nelákala, když před sebou měli tolik jiných možností. Postupem času však tato balkánská země opět získává mezi českými turisty na oblibě. Proč tomu tak je?

Možná právě proto, že nabízí řadu atraktivních míst k pobytu v blízkosti historických center. Vždyť samotná historie Bulharska sahá až do 7. století. Přitom velká část povrchu této krásné země je hornatá, tudíž si na své přijdou i ti cestovatelé, kteří dávají přednost horské turistice a raději než se slunit na pláži poznávají okolní krajinu. Cenné přírodní celky jsou uchovávány v národních parcích, chráněných oblastech i rezervacích.

Slunečné pláže a výborná bulharská kuchyně

Bulharsko dovolená – to znamená také přímořská letoviska Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Albena, Varna, Burgas, Kranevo a Balčik. Tato místa si oblíbili nejen turisté ze západní části Evropy, ale opět také právě z České republiky, kteří sem jezdili už za dob totality. Znovuobjevili pro sebe zajímavou bulharskou kuchyni, jež v sobě nese stopy Balkánu, a slunné pláže na pobřeží Černého moře. I zde se ledaco od 90. let minulého století změnilo. Přibyly nové hotelové resorty, kterým ustoupily písečné duny i louky.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.