Kam vyrazit na jednodenní lyžařský zájezd do Rakouska?

zdroj: shutterstock.com

Lyžařská sezóna se už hlásí o slovo a milovníci sjezdového lyžování, snowboardingu a běžkování se nemohou dočkat, jakmile se po několikaměsíčním strádání objeví opět na horách. Nejsou-li pro vás české sjezdovky jak kvalitou, tak i nabídkou obtížností sjezdovek dostačující, zavítejte k našim rakouským sousedům. Některá střediska otevírají již začátkem prosince!

Rakouské Alpy se mohou pyšnit moderně zařízenými lyžařskými středisky a zároveň vám otevřou panoramatický výhled na daleké okolí. Většina milovníků zimních sportů jezdí na lyžařské zájezdy do Rakouska na vícedenní pobyty. Nicméně jsou střediska, kam se vyplatí zajet i takzvaně na otočku. V dnešním článku se podíváme na ski areály v Rakousku, kam lze vyrazit na jednodenní lyžování.

Stuhleck – největší ski areál východního Rakouska

Největší ski areál východního Rakouska nese jméno Stuhleck, který je opravdovým zimním rájem. Na své si zde přijdou všechny typy lyžařů a také snowboardisté. Lyžařské středisko láká i svou vzdáleností od českých hranic, přičemž z Brna je vzdálené asi 230 kilometrů. Co vše vám může Stuhleck nabídnout? Nejdelší sedačkovou lanovku Rakouska, 24 kilometrů atraktivních sjezdovek, osvětlený snowpark propojený s nočním lyžování na slalomové dráze, 5 km dlouhou sáňkářskou dráhu a mnoho dalších atrakcí. Skipas na jeden den vás vyjde na 37,5 EUR.

Co nabízí ski areál Hochkar?

Hochkar je největší dolnorakouský ski areál, který je od Brna vzdálen pouhých 342 km. Lyžařská sezóna zde začíná v prosinci a končí v dubnu. Středisko se může pyšnit perfektně upravenými sjezdovkami všech obtížností, které uspokojí začátečníky i zdatné lyžaře. Pro snowboardisty je připraven kvalitní a bohatě vybavený snowpark a ne nadarmo se říká, že je Hochkar Mekka vídeňských snowboardistů. Ve středisku se vám nabízí 38 km sjezdových tratí a 17 lanovek a vleků. Cena skipasu vás na jeden den vyjde na 34,5 EUR.

Bezkonkurenční zimní středisko Semmering

Ski areál Semmering je z Brna vzdálený pouhých 231 kilometrů. Toto rakouské lyžařské středisko pravidelně pořádá závody světového poháru na skvělých FIS-sjezdovkách. Tato skutečnost svědčí o vysoké kvalitě místních sjezdových tratí. Semmering nabízí návštěvníkům šest sjezdovek s nočním lyžováním o celkové délce 14 kilometrů. V areálu nechybí ani osvětlená freeride dráha či sáňkařská dráha. Skipas na jeden den vás vyjde na 33 EUR.

Do výše uvedených destinací pořádá pravidelně cestovní kancelář Kudrna jednodenní i vícedenní lyžařské zájezdy. Můžete tak celý den lyžovat již od 1 500 Kč (v ceně je doprava a skipas).

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Kam vyrazit na jednodenní lyžařský zájezd do Rakouska?

  1. petrm napsal:

    No na Stuhleck byvaji casto velke fronty zejmena kolem Vanoc! Jediny solidni areal kousek za Vidni a podle toho to tak vypada…

  2. Pingback: Kam za sněhem v Rakousku v tuto roční dobu? | Abeceda cestování

  3. Jirin napsal:

    Stuhleck by měl být v provozu již během příštího týdne. Už se nemohu dočkat! :)

Komentáře nejsou povoleny.