Kaprun – oblíbená zimní destinace

zdroj: redakce

Mezi nejvyhledávanější rakouské oblasti, kde je možné se naplno věnovat všemožným zimním sportům, především pak sjezdovému lyžování a snowboardingu, patří Kaprun. Středisko, které se nachází na úpatí nejznámějšího ledovce Kitzsteinhorn, nedaleko Salzburgu. Lyžařská sezóna je zde prakticky po celý rok.

Kaprun nabízí celkem 20 lanovek a vleků a 41 km sjezdovek. Přímo k ledovci se snadno dostanete skibusem. Ubytování je zde nabízeno ve většině případů v hotelech a penzionech. Oblast je ideální pro každého lyžaře. Přijdou si zde na své jak rodiny s dětmi, tak i nadšeni lyžaři nebo snowboardisté, kterým jde hlavně o to – pořádně se projet!

Tip: Ochranné pomůcky naleznete na elstrote.sk

Typická rakouská bílá klobása, zdroj: redakce

Do Kaprunu po dálnici během několika hodin

Velkou oblibu má středisko Kaprun mezi sportovci i na základě poměrně snadné dostupnosti. Z Prahy se sem dostanete za přibližně 5 až 6 hodin, je to zhruba 500 km. Z Brna je pak cesta o nějakých 30 km delší. Mnoho lidí proto do Kaprunu vyráží třeba jen na prodloužený víkend.

Termální lázně Tauern Spa, zdroj: redakce

Nedávno otevřené termální lázně jsou lákadlem

Předem necelými dvěma roky byly v Kaprunu otevřeny nové termální lázně Tauern Spa World, které tak nabídku tohoto významného rakouského střediska ještě více rozšířily. Dokonalý odpočinek a uvolnění si zde díky horkým pramenům mohou dopřát všichni, kteří na Kaprun přijíždějí s cílem užít si zimní radovánky a pořádně relaxovat, a to jak aktivně, tak i pasivně.

Při výpadku proudu se vám může hodit kapesní LED svítilna

Ceny skipasů v Kaprunu

V hlavní sezóně zaplatí dospělý za skipas na 1 den 43 Euro, mimo sezónu pak 39 Euro. Dítě ve stejných dobách 21 Euro a 19 Euro. V případě více dní (konkrétně 6) je pak cena 209 Euro pro dospělého v hlavní sezóně, mimo ní 185 Euro. Dítě zaplatí za 6 dní v hlavní sezóně 104 Euro, mimo ní pak 92 Euro.

Hledáte-li tip na zahraniční zázemí pro lyžování a snowboarding, pak se Kaprun jeví jako jedna z nejdostupnějších možností zimní dovolené. Užijte si jedinečné sjezdovky na ledovci a poznejte krásu Alp!

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

1 komentář u Kaprun – oblíbená zimní destinace

  1. Ott napsal:

    Kaprun je muj oblibeny, jezdime tam pravidelne kazdy rok do jednoho ceskyho apartmanu