Vyrazte v zimě za teplem, ideální destinací je egyptská Hurghada

zdroj: wikipedia.org

Patříte mezi ty, kteří mají raději teplo než sníh? Celé podzimní a zimní období je pro vás utrpením. Vězte, že načerpat dostatek energie ze sluníčka a užít si válení na pláži můžete i v těchto měsících. Za nejideálnější destinaci pro Evropany toužící po vysokých teplotách je považován Egypt. Výborné klimatické podmínky, spousta památek a nízké ceny jsou opravdovým lákadlem.

Ještě než objednáte last minute Hurghada, zřejmě si nejdříve položíte otázku – Jaké je tam počasí v této době? Lze se koupat v moři? Pokusíme se vám odpovědět na následujících řádcích.

Počasí v zimním období v Hurghada

Teploty v zimě (prosinec, leden) zde dosahují příjemných 25 °C, což je pro mnoho lidí příznivější než obrovská letní horka. Nutno ovšem podotknout, že večer a v noci teploty klesají k 10 °C, a tak je vhodné přibalit si i nějakou mikinu, svetr a dlouhé kalhoty, abyste si mohli užívat večerních procházek bez problémů. Doporučujeme vybírat spíše hotel v zálivu, kde tolik nefučí a je obecně příjemněji.

Během února a března se pak už teplotní podmínky zase začínají obracet směrem vzhůru a na konci března už bývá v Hurghadě přes den i 30 °C.

Užijte si prázdné pláže, zdroj: shutterstock.com

V Rudém moři se lze koupat celoročně

V zimě je v Egyptě brzy světlo a teplo, a tak si první ranní koupání můžete užívat už od 8. až 9. hodiny ranní. Na druhou stranu se však stmívá už okolo 17:30, a tak je třeba s tím počítat. Spousta hotelů však disponuje vyhřívanými bazény, a tak se na zbytek odpoledne dá přesunout právě tam.

Doporučujeme přibalit si boty do vody

Na pláži se před sluníčkem nemusíte tolik schovávat jako v létě, a tak se spousta lidí ze zimní dovolené v Egyptě vrací s intenzivnějším opálením. Občas je nutné počítat s větrem, který je pro Egypt v tomto období typický.

Leden Únor Březen Duben Květen Čeren Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
°C 22 21 21 22 24 26 27 28 27 26 25 23

Zimní období je skvělé pro poznávací cesty

Pokud raději dáváte přednost poznávání před povalováním na pláži či u hotelového bazénu, pak se nabízí možnost vidět na vlastní oči krásy Egypta v rámci unikátního zájezdu s plavbou po Nilu. Startuje se právě v oblíbené Hurghadě. Jestliže máte rádi jak odpočívání, tak výlety, vůbec nejlepší je, když zvolíte zájezd, u něhož bude možné vyrazit za památkami, třeba do bájného Luxoru, kde se nachází Luxorský chrám, který vybudovali Amenhotep III. a Ramesse II.

Překladový slovník ani potřebovat nebudete, obchodníci se vám přizpůsobí a často prohodí i pár slov v češtině

Načerpat energii u moře, když zde panují sněhové vánice a desetistupňové mrazy, není vůbec nemožné. Dostat se do Hurghady je snadné, to za za velice příznivé ceny. Navíc mimo hlavní sezónu se i samotné ceny v Egyptě výrazně snižují. Tak neváhejte a udělejte si úžasnou dovolenou plnou tepla i v zimě.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.